eposta yazdır zoom+ zoom-

BDP mitingi sonrası olaylar çıktı!

BDP mitingi sonrası olaylar çıktı!

Ahlat ilçesinde BDP'lilerin belediye başkan aday adayı tanıtım mitingini çarşı meydanında düzenlemek istemesi üzerine gerginlik çıktı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-11-2013 16:14 - Güncelleme: 22-10-2015 05:34

Ahlat ilçesinde BDP'lilerin belediye başkan aday adayı tanıtım mitingini çarşı meydanında düzenlemek istemesi üzerine gerginlik çıktı. 

BDP ilçe teşkilatı, belediye başkan adayı tanıtım mitingi düzenlemek amacıyla Yukarı Çarşı Meydanı'nda toplanmak için bir araya geldi. Güvenlik güçleri, trafiğin aksayacağı gerekçesiyle mitingin başka bir alanda yapılması gerektiği uyarısında bulundu. Gruptakilerin toplantıyı çarşı meydanında yapmak istemesi ısrarı üzerine polis, bir kez daha 'dağılın' uyarısı yaptı. 

bdp1.jpg 

Uyarıya rağmen dağılmayan grup, polise taşla saldırdı. Polis, göstericilere biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti. Bu sırada 2 polis ile bazı göstericiler hafif şekilde yaralandı.

Daha sonra meydana yeniden toplanan partililer, Van Belediye Başkan Yardımcısı ve Ahlat aday adayı Abdurrahman Doğar'ın, basın açıklaması okumasının ardından dağıldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BDP mitingi sonrası olaylar çıktı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro