eposta yazdır zoom+ zoom-

BDDK'dan milyonlarca vatandaşa uyarı!

BDDK'dan milyonlarca vatandaşa uyarı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), sosyal medya platformları üzerinden yapılan dolandırıcılıklara karşı uyardı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-09-2018 08:50 - Güncelleme: 05-09-2018 08:50

BDDK vatandaşları sosyal medya üzerinden cezbedici kampanyalar sunarak kimlik, kredi kartı ve hesap bilgilerini alarak dolandırıcılık yapanlara karşı dikkatli olunması olunması yönünde uyardı.

BDDK’dan yapılan açıklamada şöyle denildi: "Son dönemde bazı sosyal medya platformlarında (twitter, instagram, facebook vb) özellikle banka müşterilerini hedef alan sahte banka site bağlantılarını içeren reklamların arttığı görülüyor.

"Söz konusu reklamlar, banka logosu ve görselleri kullanılarak hazırlanan gerçek banka reklamı izlenimi uyandıran bağlantılara erişim sağlıyor.

CEZBEDİCİ AMA GERÇEK OLMAYAN VAADLER SUNULUYOR
"Banka müşterisi sosyal medya kullanıcılarına banka tarafından düzenlenmiş gibi görünen hediye çekilişi kampanyasına katılım, kredi kartı puan kampanyasına katılım veya kolay kredi kullanımı gibi cezbedici ama gerçek olmayan vaatler sunuluyor.

TIKLANDIĞINDA KİŞİSEL BİLGİLER İSTENİYOR
"İlgili reklamlar tıklandığında sahte sitelere yönlendirilen kullanıcılardan isim, cep telefonu, hesap numarası, kullanıcı parolası, kredi kartı numarası, banka kullanıcı kodu ve şifresi gibi kişisel bilgilerin girilmesi talep ediliyor.

BU BİLGİLERLE DOLANDIRIYORLAR
"Sonrasında bu bilgiler kullanıcıların hesaplarından para çekmeye yönelik dolandırıcılık eylemlerinde kullanılıyor.

"Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına, yukarıda belirtilen hususların duyurulmasında ve bu çerçevede banka müşterilerinin sosyal medya platformlarında yer alan söz konusu reklamlara tıklayarak ulaştıkları sitelere kişisel bilgilerini girmemesinin hatırlatılmasında fayda mülahaza ediliyor."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BDDK'dan milyonlarca vatandaşa uyarı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 05 Eylül 2018 09:36 SİZ ÖNCE İNSANLARI FAİZ BATAĞINA SÜRÜKLEYEN SOYUP SOĞANA ÇEVİREN BANKARI UYARIN HEPSİ FAİZCİ HEPSİ HIRSIZ FAİZLER ÜZERİNDEN BANKACILIK YAPIYORLAR GÜYA BANKALARA KAR ETTİRİYORLAR FAİZCİLİK YAPARAK

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro