eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP'li başkandan HDP saldırı açıklaması

BBP'li başkandan HDP saldırı açıklaması

BBP Batman Sason İlçe Başkanı Ecevit Bayralı, HDP Genel Merkezi'ne saldırıyı kınadı ve ekledi: HDP tabelası indirildiğinde burada da bizim tabelamız indiriliyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 21-04-2015 16:55 - Güncelleme: 25-10-2015 17:06

Seçim sürecinde siyasi partilere yönelik saldırılar için ilgi çekici bir tepki BBP’nin Batman Sason İlçe Başkanı Ecevit Bayralı’dan geldi.

Bugün bir haber ajansı tarafından, “BBP’li başkan MHP ve HDP’yi kınadı” şeklinde çıkan haber üzerine görüştüğümüz Bayralı, açıklamalarının haberde tam olarak yansıtılmadığından şikayet ederek şunları söyledi:

 “Ben savcı Mehmet Kiraz’ın şehit edilmesi, Fenerbahçe otobüsünün kurşunlanması, Ağrı’da yaşanan düzmece saldırı, HDP Genel Merkezi’nin ve MHP seçim bürosunu kurşunlanması, son olarak dün CİHAN Haber Ajansı muhabirinin Emine Erdoğan’ın katıldığı bir etkinliğe alınmaması gibi tüm demokrasi dışı tüm saldırıları kınıyorum. Sadece HDP’ye, MHP’ye saldırıları değil, seçim sürecindeki tüm demokrasi dışı saldırıları kınıyorum…”

ecevit-bayrali.jpeg


Bayralı, “Türklerle Kürtlerin birbirlerine düşürülmeye çalıştıklarını ve bunun olmaması gerektiğini düşünüyoruz” sözleri üzerine yönelttiğimiz, “HDP binalarına yönelik tabela indirme gibi müdahale haberlerini de sık sık görüyoruz bunlar için ne dersiniz?” sorumuza da şu yanıtı verdi, “Onlar da demokrasi dışıdır. Seversin sevmezsin ama batıdakiler doğuda olup biteni bilmiyorlar. Bunların olmaması gerekir. Batıda HDP’nin tabelaları indirilince burada da bizim tabelalarımız indiriliyor. Gerçi Batman’da 2 yıldır böyle bir durum yaşanmadı ama daha önce oldu. MHP’nin de başına geliyor benzeri durumlar… Bir arabasını giydirip seçim çalışması yapamıyor. Burada biz neler çekiyoruz bilinmiyor. Bunların söylenmesi lazım, doğru neyse odur.”

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN BBP'li başkandan HDP saldırı açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • s mardın 21 Nisan 2015 21:57 benım bışeyler vardı ne oldu

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro