eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP'den ittifak açıklaması MHP dışında...

BBP'den ittifak açıklaması MHP dışında...

Büyük Birlik Partisi-BBP'den 1 Kasım seçimleri öncesi ittifak açıklaması geldi. BBP'li Kaptan Kartal, MHP dışında ittifak isteyen 5-6 parti olduğunu açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-09-2015 14:24 - Güncelleme: 29-10-2015 11:22

BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, "Eğer MHP'den veya başka sağ partilerden bir teklif gelirse bunu kendi kurullarımızda değerlendiririz. MHP dışında, BBP çatısı altında seçime girmek isteyen 5-6 parti var" dedi.

Kartal, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, vatandaşların teröre tepkilerini demokratik yollarla dile getirmeleri gerektiğini söyledi.

Bazı medya organlarının olayları, "Kürt vatandaşlar darbedildi" şekilde gerçeği yansıttığını savunan Kartal, bu tür olayları asla tasvip etmediklerini bildirdi.

"MHP ile bir seçim ittifakı olup olmayacağı" şeklindeki soru üzerine Kartal, şunları kaydetti:

"Şu anda MHP'den bize 'ittifak yapalım' diye bir teklif yok. Sadece iki partinin tabanında, millette de BBP ve MHP'nin bir seçim ittifakı yapması konusunda tercih var. Elbette BBP milletin olduğu yerde olur. Millete fedakarlık gerekiyorsa BBP o fedakarlığı yapar. Türkiye'nin milliyetçi bir iktidara ihtiyacı var. BBP asla bu sorumluluktan kaçmaz. Eğer MHP'den veya başka sağ partilerden bir teklif gelirse bunu kendi kurullarımızda değerlendiririz. MHP dışında, BBP çatısı altında seçime girmek isteyen 5-6 parti var."

Kartal, ülke ve millet meselelerini pazarlık konusu yapmayacaklarını sözlerine ekledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BBP'den ittifak açıklaması MHP dışında... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR42 YORUM
  • yavuz 05 Kasım 2015 00:03 mhp ile bbp ittifak yetmez birleşmesi gerekir.ayrılık ve gayrılık neden.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro