eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP'de kongre tarihi belli oldu

BBP'de kongre tarihi belli oldu

Büyük Birlik Partisi-BBP eski Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP kongresinin 12 Temmuz'da yapılacağını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 24-06-2015 14:05 - Güncelleme: 29-10-2015 11:26

Eski BBP Genel Başkanı , BBP'de 12 Temmuz tarihinde kongreye gidileceğini belirterek, yeni genel başkan ve yönetim kurulu üyelerinin seçileceğini açıkladı.

​Destici, BBP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin, Kahramanmaraş 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya katıldıklarını belirtti.

Yazıcıoğlu'nun TBMM'nin en şerefli üyelerinin başında geldiğini ifade eden Destici, aradan 6 yıl geçmesine rağmen hala kazaya ilişkin sürecin aydınlatılamadığını anlattı.

Dün Meclis'te yeni vekillerin yemin ettiğini anımsatan Destici, "Bizim onlara çağrımız, 'Sizden öncekilerin yaptığı vefasızlığı, bu yanlışı telafi etmek TBMM'ye düşecektir'. TBMM'nin ve orada gerçekten hakka, hukuka, adalete inanan milletvekillerinin de bu olayın peşine düşmesi ve olay aydınlatılıncaya kadar bizimle birlikte bu yolu yürümesini bekliyoruz" diye konuştu.

Aradan geçen 6 yıla rağmen olayın aydınlatılması için her türlü çabayı gösterdiklerini vurgulayan Destici, bu süreci canlı tutmaya devam edeceklerini kaydetti.

Mustafa Destici, konuşmasının ardından gazetecilerin, kongre sürecine dair sorusu üzerine, Saadet Partisi çatısı altında 7 Haziran seçimine girebilmek için kendisiyle birlikte 200'ü aşkın üyenin BBP'den istifa ettiğini, siyasi partiler yasasının getirdiği bir zorunluluk gereği, genel başkanlık makamı boş kaldığı için partinin belli bir süre içerisinde kongreye gitmesi, kongreyi yenilemesi gerektiğini aktardı.

Destici, "En son yapılan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısında (MKYK) benim bildiğim kadarıyla 12 Temmuz tarihinde partimiz büyük kurultayını toplayacak ve orada yeni genel başkan ve yönetim kurulu üyelerini seçecek. Ben de arkadaşlarımla ve ailemle istişare ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde hem kendimle ilgili hem de partimle ilgili bu konuyla (genel başkanlığa aday olup olmayacağı) ilgili daha geniş, net kararımızı da açıklamış olacağız" dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN BBP'de kongre tarihi belli oldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Kürşat YILMAZ 26 Haziran 2015 15:31 Erdoğan bey bahsettiğin hikayenin gerçek olmadığını hala anlayamadınız mı,hikayeyi yazanlar bile kabul etti.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mustafa Destici
MUSTAFA DESTİCİ KİMDİR?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve 27. Dönem Ankara Milletvekili Mustafa Destici, 1966 yılında Eskişehir’in Günyüzü İlçesi Gecek köyünde doğdu. İlk tahsilini Günyüzü İlçesi

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro