eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP liderinden Erdoğan hakkında şok iddia

BBP liderinden Erdoğan hakkında şok iddia

BBP lideri Mustafa Destici, Başbakan Erdoğan'ı partisini karıştırmakla suçladı. Destici, "Milleti kandıramaya çalışıyorlar" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-08-2014 09:37 - Güncelleme: 25-10-2015 09:00

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Van mitinginde eski il başkanını ‘BBP il başkanı’ diye tanıtmasına BBP’den sert tepki geldi. BBP lideri , Başbakan Tayyip Erdoğan’ın basit siyasi tekniklerle partisini karıştırmaya çalıştığını söyledi.

Erdoğan’ın platforma çıkardığı kişinin BBP il başkanı olmadığını belirten Destici, il başkanını 20 Mayıs’ta görevden aldığını bildirdi. Destici, “Milleti kandırmaya yönelik olarak BBP, Erdoğan’ı destekliyor gibi bir algı oluşturmaya çalışılmıştır. Bu yapılanları ahlaki ve doğru bulmuyorum” dedi.

BBP MİSYONUNA DEVAM EDECEK

Samanyolu TV’ye konuk olan Mustafa Destici, iktidar partisine rağmen BBP’nin misyonuna ve çizgisine emin adımlarla devam edeceğini ifade etti. 17-25 Aralık operasyonunda görev alan emniyet mensuplarına yönelik uygulamalara da değinen Destici, iktidarın yargıyı kontrol altına aldığını vurguladı. Destici, şöyle konuştu:

OPERASYONLAR İNSANİ DEĞİL

“İktidar yargıyı kendi güdümüne almaya çalışıyor. Yapılan operasyonlar ne insanî ne de İslamî’dir. Hukukun dışına çıkan varsa, casusluk yapanlar varsa elbette cezalansın, zaten tutuklananlar da böyle söylüyor. Bu sadece bir algı ve psikolojik operasyon olarak yapılmasın. Bu tür şeyler kendi geleceğini garantiye alma adına, başka kesimleri sindirmek için yapılamaz. Yalan ve iftiralarla kendi kabahatlerini örtmeye çalışıyorlar. İleri demokrasi ülkelerinde böyle şeyler olmaz. Ben burada bir haksızlığın olduğunu düşünüyorum. Yargıçlar, birilerinin söylediklerini yerine getirmesinler. Hukukun gereğini yapsınlar, kimseyi süründürmeye kalkmasınlar. Öfkeyle nefretle bir hesap sorulmamalı. Suç işlenmişse somut olarak ortaya konulup, evrakta sahtecilik varsa, casusluk varsa gerekenin yapılması lazım.”

VAN'DA YAŞANANLARA ÇOK GÜLDÜM

Rotahaber’e konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan da, Erdoğan’ın, kendisine rakip gördüğü herkese aynı taktiği uyguladığını söyledi. “Ben Van’daki sahneyi görünce çok güldüm, çok komik geldi. Bir cumhurbaşkanı adayının, bir Başbakan’ın böyle zavallıca bir oyun içine girmesi hakikaten komikti. Muhtemelen bütün partili arkadaşlarım da Başbakan’ın düştüğü bu durumdan dolayı acı acı gülüyorlardır” diyen Karacan, sözlerini şöyle sürdürdü:

KUMPAS KURUYORLAR

“Kumpas kurmaya çalışıyor. Bu kumpas işlerini çok iyi yapıyorlar. Kime nasıl kumpas kuracaklarını çok iyi biliyorlar. Kendi kontrolleri altındaki devlet mekanizmalarını bu kumpaslarda kullanmakta da hiçbir şekilde tereddüt etmiyorlar. Bizim almış olduğumuz Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleme kararı anlaşılıyor ki AK Parti’nin ve Başbakan’ın kimyasını bozmuştur. Bunlar normal davranışlar değildir. Bizim aldığımız bu kararı itibarsızlaştırmak, sanki parti içinde kafa karışıklığı varmış gibi bir intiba meydana getirmek adına bunlar yapılıyor. Kesinlikle kasıtlı yapılan davranışlardır.

BBP'YE OPERASYON YAPILIYOR

Hatta şöyle söyleyeyim. Başbakan BBP’yi doğrudan hedef alan bir operasyon yapmaktadır. Bunu geçmişte birkaç partiye yaptı. Başarılı da oldu. Demokrat Parti’ye yaptı, HAS Parti’ye yaptı, Saadet Partisi’ne yaptı... Ama Büyük Birlik Partisi’ni diğer partilerle karıştırmasın. Bizim partimizde böyle bir netice almasına imkan yoktur. AKP siyasetten silinir ama BBP her zaman Türkiye siyasetinde vardır ve var olacaktır.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BBP liderinden Erdoğan hakkında şok iddia haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR125 YORUM
  • kktcuce 03 Ağustos 2014 02:07 murat be yolsuzluk demişken yazsana bir kim kimden ne almış vermiş yada calmış? çok idaalı olunca elinde belge yoksa yalancı çıkarsın untma :)))))allahın ezikleri hep başkalarının ezberi ile glir sonra kem küm burun kırın:(((

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mustafa Destici
MUSTAFA DESTİCİ KİMDİR?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve 27. Dönem Ankara Milletvekili Mustafa Destici, 1966 yılında Eskişehir’in Günyüzü İlçesi Gecek köyünde doğdu. İlk tahsilini Günyüzü İlçesi

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro