eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP 100 bin Ermeni'yi gönderecek

BBP 100 bin Ermeni'yi gönderecek

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, iktidara geldikleri gün Türkiye'deki 100 bin kaçak Ermeni'yi sınırdışı edeceklerini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 29-01-2015 13:26 - Güncelleme: 26-10-2015 05:16

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Ermenistan, Karabağ'da işgal ettiği topraklardan çekilmezken, sözde 'soykırım' masalıyla, bütün dünya devletlerini Türkiye'ye karşı yaptırıma zorlarken, biz de buradaki 100 bin kaçak Ermeni'ye müsaade etmeyiz. BBP iktidara geldiği gün, onları olduğu gibi Erivan'a, Ermenistan'a geri göndereceğiz" dedi.

Destici, partisinin 22. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, İç Kale Otel'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, milletin birinci probleminin işsizlik, açlık ve yoksulluk olduğunu, yaklaşık 50 milyon kişinin bu sıkıntılarla yaşadığını savundu.

Türkiye'nin bir diğer büyük sorununun ise terör olduğunu belirten Destici, "Milletimize taahhüdümüzdür, iktidarımızın bir yılı içerisinde Türkiye'yi, büyük Türk milletini, PKK ve terör belasından kurtaracağız" diye konuştu.

Destici, Çözüm Süreci'nin, "bölünme, ayrışma ve parçalanma" olduğunu iddia ederek, Güneydoğu Anadolu'nun birçok ilçesinde, şehrinde güvenliğin kaybolduğunu, paralel yapıların oluşturulduğunu ileri sürdü.

Cizre'de yaşanan olaylara değinen Destici, "Bir ilçede güvenliği sağlayamıyorsanız, ilçeyi yönetemiyorsanız, o koltukta bakan, başbakan, cumhurbaşkanı olarak nasıl oturuyorsunuz? Sayın Cumhurbaşkanı, sarayda hergün birilerini ağırlıyor. Benim Sayın Cumhurbaşkanına tavsiyem, bir de Cizre'de, Şırnak'ta, Hakkari'de ağırlayın, Sarayda ağırlamak kolay. Orası da bu vatanın toprağı değil mi" dedi.

Destici, Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu belirterek, iktidarın, asla sivil, demokratik bir anayasa yapamayacağını savundu.

AKLINI BAŞINA ALACAKLAR

Hangi etnik kökenden gelirse gelsin, hangi mezhebe sahip olursa olsun herkesi kucaklayacaklarını, gayrimüslimlerin huzur içinde yaşamasını sağlayacaklarını ifade eden Destici, şunları kaydetti:

"Ama, öbür taraftan Ermenistan, Karabağ'da işgal ettiği topraklardan çekilmezken, sözde 'soykırım' masalıyla, bütün dünya devletlerini Türkiye'ye karşı yaptırıma zorlarken, kendi sınırları içinde, bir tane bile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına, bir Müslüman'a yaşama hakkı vermezken, biz de buradaki 100 bin kaçak Ermeni'ye müsaade etmeyiz. BBP iktidara geldiği gün, onları olduğu gibi Erivan'a, Ermenistan'a geri göndereceğiz. Aklını başına alacaklar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin büyüklüğünü, ağabeyliğini kabul edecekler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin taleplerini kabul edecekler. Ermenistan, Azerbaycan'da işgal ettiği topraklardan çekilecek. Sözde 'soykırım' iddiasından vazgeçecek. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletine karşı girişmiş olduğu bütün kötülüklerden vazgeçecek."

Destici, BBP iktidarında Türkiye'nin temel problemlerini çözeceklerini sözlerine ekledi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN BBP 100 bin Ermeni'yi gönderecek haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • mustafa 12 Nisan 2015 13:12 işte doğru söz,sen bana ve benim milletime müslümana saygı göstermez isen bende senin milletine saygı göstermem. adamsın destici. millet senin samimiyetine canı gönülden güveniyor inşallah bu seçim bu güzel ittifak ile %25 ile konuşulacak. yolun açık olsun

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro