eposta yazdır zoom+ zoom-

Bayülgen: Gezicileri eli sopalı 6 Kasımpaşalı dağıttı!

Bayülgen: Gezicileri eli sopalı 6 Kasımpaşalı dağıttı!

Gezi eylemleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çarpıcı açıklamalar yapan Okan Bayülgen "Ben aday olsam muhalefetin çıkaracağı adaydan daha çok oy alırım!" dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 05-05-2014 11:08 - Güncelleme: 26-10-2015 15:22

İNTERNETHABER.COM
Gezi sürecinde önce eyleme destek verip sonrasında eylemler ile arasına mesafe koyan Okan Bayülgen, protestolar için “Havalar güzeldi. Gençler o yüzden sokağa döküldü” diyerek eylemcileri çok kızdırmıştı. Bayülgen, Habertürk'e verdiği röportajda da Gezi eylemlerine dönük çarpıcı eleştirilerde bulundu. Bayülgen, son olarak 1 Mayıs'ta polislerle fotoğraf çekince tepki toplamıştı.

GEZİ VE KÜÇÜK CHE GUEVERA'LAR...

Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan Okan Bayülgen "Siz Gezi'de yokken ben oradaydım" dedi. Gezi eylemlerine katılan bazı insanları "küçük Che Guevara'lar" olarak tanımlayan Bayülgen Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de iddialı bir çıkış yaptı ve "Ben aday olsam muhalefetin çıkaracağı adaydan daha çok oy alırım!" dedi.

İşte o röportajdan çarpıcı bölümler:

BİBER GAZI DEĞİL 6 ELİ SOPALI ADAM DAĞITTI

Geziden desteğinizi çektiniz mi?

Hayır, daha önce de söyledim. Ben bizzat Geziciyim ve bundan gurur duyuyorum. Bazı küçük Che Guevara’lar söylediklerime alınıyor ama onlara 12 Eylül öncesindeki gibi kurşunlara karşı direnmediklerini, bazı münferit acı olayların dışında üzerlerine gaz ve su dışında bir şey gelmediğini de söylemek isterim. Kurşunsuz, kansız devrim olmaz. Cihangir’de duvarlara yazı yazmak kolay. Bütün bir Beyoğlu’nu polisin gazı dağıtamadı ama Kasımpaşa’dan Beyoğlu’na çıkan 6 tane eli sopalı adam dağıttı. Bir anda direnişçiler evlerine döndüler. Çok da iyi yaptılar bence çünkü ölenlere bakınca bunun bir Alevi Sünni çatışmasına dönme potansiyeli vardı. Gezi’de polisler de vardı, farkında değiller. Bu heyecanlı hareketler bir süre sonra Ferhan Şensoy Abi’nin dediği gibi “Anlat anlat heyecanlı oluyor”...

MUHALEFETİ TAYYİP ERDOĞAN YÖNETİYOR

“Cumhurbaşkanı kim olacak?” tartışmasına ne diyorsunuz?

"Neden muhalefet sanki Cumhurbaşkanlığı seçimi kendisine dün söylenmiş gibi hâlâ bir aday çıkarmak için Tayyip Erdoğan’ın hareketlerini izliyor? AK Parti tarafından yönetiliyorsa neden muhalefete oy veriyoruz? O zaman AKP’li olmak daha iyi değil mi? Hiç olmazsa üzülmüyorsun... Uzun bir süre Cumhurbaşkanlığı seçimi yerine dar bölge daraltılmış bölge seçim sistemlerini konuştuk. Ne kadar vakit kaybettik farkında mısınız? En muhalif amigolar bile aynen Başbakan’ın istediği gibi seçim sistemleriyle uğraştı.

945092_b84653e5b58f8e7bd6a41055ed66b57d_640x640.jpg

ADAY OLSAM MUHALEFETİ GEÇERİM

Aklınızdan geçen ideal bir Cumhurbaşkanı adayı var mı?

Ben aday olsam muhalefetin çıkaracağı adaydan daha çok oy alırım!

RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bayülgen: Gezicileri eli sopalı 6 Kasımpaşalı dağıttı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR38 YORUM
  • Sosyal Yardıma Hayır 24 Mayıs 2014 12:21 Radyoyu da Marconi değil Nevşehirli Damat İbrahim Paşa bulduydu değil mi alman makarnacısı.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Okan Bayülgen
OKAN BAYÜLGEN KİMDİR?

Okan Kaan Bayülgen. 23 Mart 1964, İstanbul Cihangir doğumlu, Türk şovmen, sunucu, sinema ve tiyatro oyuncusu, tiyatro ve klip yönetmeni, yapımcı, seslendirme ve fotoğraf sanatçısı.Hukuk ve gazetecilik eğitimi almış bir baba ile

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro