eposta yazdır zoom+ zoom-

Bayrampaşa'da kitap şöleni

Bayrampaşa'da kitap şöleni

Kitap okuma alışkanlığını geliştirme ve yayma amacı olan 30. kitap okuma şenliği büyük bir ilgiye sahne oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-02-2010 16:04 - Güncelleme: 27-10-2015 16:58

Bayrampaşa belediyesi gençlik merkezi(baygem) bünyesünde ki gençlerden oluşan düşün taşın kulübunun gerçekleştirdiği ve türkiyede ki kitap okuma alışkanlığını geliştirme ve yayma amacı olan 30. kitap okuma şenliği büyük bir ilgiye sahne oldu.

Baygem'de oluşan proje grubunun daha önceleri gerçekleştirdikleri Genç Birleşmiş Milletler örneğinin bir çok yerde büyük yankı uyandırmasından sonra oluşan kitap okuma alışkanlığını yayma projesi,şenlikler halinde İstanbul’un değişik birçok yerinde büyük gruplarla gerçekleşti..

Metroda,otobüste,tramvayda,Avrasya maratonunda boğaz köprüsü üzerinde,piknik yerlerinde ve akla gelebilecek her yerde kitap okuyan ve kitap okumayı özendirmeye çalışan Düşün Taşın kulübünün son organizasyonu Bayrampaşa spor kompleksinde tahmininden daha büyük bir kalabalığa sahne oldu.Düşün Taşın Kulübü üyeleri 1000 kişiyle aynı anda kitap okumayı planlarken bu sayı salonda toplanan 1305 kişiyle, adeta,haziran ayında 15.000 kişiyle aynı anda kitap okunarak kırılacak rekorun bir habercisi gibiydi..

Düşün Taşın Kulübü başkanı Selim Çavuş’un konuşmasıyla başlayan program 10 dakika büyük bir sessizlik halinde okunan kitaplarla devam etti..Kütüphane sessizliğinde okuduğu kitapları daha sonra ellerinde sallayan 1305 kişinin görüntüsü görülmeye değerdi..Kitap okuduktan sonra,7 yaşında,35 yaşında ve 81 yaşında olan 3 kişi’nin sahneye gelişigüzel seçilerek çağrılması ve okudukları kitapları özetlemesi de yapılan organizasyonun ne kadar önemli olduğunu kanıtlamış oldu..

Programdan sonra konuşan düşün taşın kulübü başkanı seli,m çavuş bu organizasyonda büyük emeği ve desteği olan Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge’ye teşekkür ederken ‘’Haziran ayında Bayrampaşa Stadında 15.000 kişiyle kitap okuyarak bir rekor kıracaktık..Şimdi bu kalabalığı görünce bu sayının en az 20.000 olacağına yürekten inanıyorum..Buraya gelen bizleri yalnız bırakmayan başkanlarımıza,basın mensubu arkadaşlarımıza ve siz değerli halkımıza yürekten teşekkür ediyorum.Umarım bir gün hayallerimiz gerçekleşir ve Türkiyemiz de kitap okumak bir hoby değil alışkanlık olur’’dedi.

Program yetenek sizsiniz finalisti Karizma Show’un müthiş basketbol gösterisiyle sona erdi

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro