eposta yazdır zoom+ zoom-

Bayrak krizine BDP'den açıklama!

Bayrak krizine BDP'den açıklama!

BDP mitinginde Türk bayrağının indirilmesi için BDP açıklama yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-12-2013 12:30 - Güncelleme: 26-10-2015 04:48

DİYARBAKIR'da, hafta sonu gerçekleştirilen BDP Gençlik Meclisi Olağan Kongresi sırasında gönderde bulunan Türk bayrağının bazı kişiler tarafından indirilmesiyle ilgili açıklama yapan BDP Gençlik Meclisi, "Bizim bayraklarla bir derdimiz sorunumuz olsaydı, birlikte yaşamanın bu kadar ısrarcısı olmazdık. Birlikte, bir arada yaşamanın ısrarcısıyız. Bu yaklaşımımızı bilmeyen kalmadı diye düşünüyoruz" dedi.

Diyarbakır'da hafta sonunda yapılan BDP Gençlik Meclisi Kongresi sırasında spor salonunun direğinde asılı bulunan Türk bayrağı bir grup tarafından indirildi. Bayrak daha sonra polisler tarafından alınarak yeniden yerine asıldı. Tepki çeken bayrak indirilmesiyle ilgili yazılı açıklama yapan BDP Gençlik Meclisi, kongrenin görkeminin basında da ciddi bir yer bulduğunu, ancak yaşanan bayrak krizinin bu derece abartılmasının doğru olmadığı savunuldu. Bayrak ile ilgili tutuman partinin genel bir yaklaşımı olarak ele alanmasının haksızlık olduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Kim olduğunu dahi bilmediğimiz birkaç kişinin yaklaşımını, kongremizin ve partimizin yaklaşımıymış gibi değerlendirmek hakkaniyet ölçüleriyle uyuşmaz. Bizim hiçbir bayrakla bir sorunumuz yoktur. Kongremizin yarattığı coşkuyu, yapılan açıklamalarla gergin bir ortama çekmenin gereği olmadığını düşünüyoruz. Başbakan'dan, İçişleri Bakanı'na kadar yapılan açıklamalar ortamı germeye yönelik açıklamalardır. Bizim bayraklarla bir derdimiz, sorunumuz olsaydı, birlikte yaşamanın bu kadar ısrarcısı olmazdık. Birlikte, bir arada yaşamanın ısrarcısıyız. Bu yaklaşımımızı bilmeyen kalmadı diye düşünüyoruz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bayrak krizine BDP'den açıklama! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • serhat hazar 05 Aralık 2013 01:50 birlikte yasama israri buda son zamanlarin modasi!!!!! orasi agababanin topragi degil turkiye topragi sen git paralari zula yapan kardesinle kandilde yasa bak seni orda bekliyormus,,,bir taraftan akp yi bir taraftan kandili bir taraftan ocalani idare ediyorsun eee masallah seytan bile senin kadar mesai yapmiyor!!!!!

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro