eposta yazdır zoom+ zoom-

Baykal'dan Erdoğan'a: Maç daha bitmedi

Baykal'dan Erdoğan'a: Maç daha bitmedi

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Maçı 1-0 da kazansanız 3 puan alırsanız, 5-0 da kazansanız 3 puan alırsınız, aslolan maçı kazanmaktır" sözlerine cevap verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-04-2017 19:06 - Güncelleme: 21-04-2017 00:06

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda konuşan Eski Genel Başkan Deniz Baykal, 16 Nisan referandumu sonrası oluşan tablonun maçın bittiği anlamı taşımadığını söyledi. Baykal, sonuçların Türk siyasetinde önemli bir başlangıca işaret ettiğini savundu.

Baykal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bu iş bitti" açıklamalarını değerlendirdi. Oluşan tablonun maçın bittiği anlamına gelmediğini söyleyen Baykal, "Daha ikinci devre var" diye konuştu. İşte Baykal'ın açıklamaları:

"Bundan sonrasına böyle bir noktadan yürümekte olduğumuzu söylemek istiyorum, bu bir son değil, önemli bir başlangıçtır. Türkiye açısından her türlü gücü, yetkiyi, devletin günlük siyaset dışında tutulması gereken olanakların seferber ederek yürütülen referandum karşısında toplumumuzun çeşitli kesimlerinin yeter artık dercesine dayatmacı girişimi frenleme konusunda yüksek bir iradeyi sergilediğine tanık olduk. Bu çok önemlidir. Ben ülkem ve partim adına iftihar ediyorum.

"İLK YAPILMASI GEREKEN İŞ TABLONUN DOĞRU OKUNMASI"

Bunu doğru okuyalım. İlk yapılması gereken iş bu tablonun doğru değerlendirilmesi ve anlaşılmasıdır. Elbette siyasette böyle bir sonuç ortaya çıkınca hepimizin refleksi bu tabloya sahip çıkmak, sonuçlar çıkarmak. Siyasetçi refleksi budur. Bizim içinde bulunduğumuz kritik ortamı değerlendirerek bu konuda çok soğukkanlı, gerekirse kendimize karşı acımasız bir yorum yapmamıza ihtiyaç var."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Baykal'dan Erdoğan'a: Maç daha bitmedi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR45 YORUM
  • NAYAN 21 Nisan 2017 11:11 ANLADIK BAYKAL CHP NİN ADAYI OLACAK YAKINDA ANLAŞILIR MHP YE YAKLAŞIR HDP ZATEN=CHP +FETÖ SP+BBP SEÇİME BÖYLE GİRİLECEK ŞİMDİDEN BAYKAL ADAY BENİM DİYOR. KILIÇDAROĞLU İLE KASET KONUSUNU ONUN İÇİN KAPATTILAR BAŞKAN ADAYI BAYKAL DIR. SEÇİLEMEZSE MECLİSTEN SAF DIŞI, KILIÇDAROĞLU RİSK ALMAZ VEKİL OLUR MECLİSE

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro