eposta yazdır zoom+ zoom-

Baykal'dan en genç vekil adayına tavsiye!

Baykal'dan en genç vekil adayına tavsiye!

Ömrünü CHP'de siyasetle geçiren Deniz Baykal, partisinin en genç milletvekili adayı 18 yaşındaki İsmail Hakkı Gül'e tavsiyelerde bulundu. Baykal'ın Şimon Peres tavsiyesi dikkat çekti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-06-2018 09:58 - Güncelleme: 20-06-2018 09:58

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) en genç ve en yaşlı adayları Antalya'dan. Biri 1. sıra adayı 80 yaşındaki Deniz Baykal, diğeri 16. sıra adayı 18 yaşındaki İsmail Hakkı Gül.

Gül, Baykal'ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletirken Baykal da tecrübelerini paylaştı. Gül'e kendisi için bir rol model seçmesini öneren Baykal'ın Ortadoğu'yu kan gölüne çeviren Şimon Peres'i örnek vermesiyse şaşırttı.

SİYASETİ KENDİN İÇİN DEĞİL MİLLET İÇİN YAP: Diğer ilginç tavsiyede liderin yanlış yola girerse sen ona uyma tavsiyesi oldu. Bu görüşmeyi Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök kaleme aldı: Küçük siyaset yapma. Kendin için siyasetten uzak dur. Yüksek siyaset yap. Yani millet için, devlet için, halk için siyaset yap.

PARTİN LİDERİN YANLIŞ YOLA GİRERSE ONLARA UYMA: Siyaset yaparken insanlıktan ayrılma, insanlığını ve insanlığı unutma. Partin, liderin yanlış yola girerse sakın ona uyma. Partini insancıl bir siyasetin çizgisine çekmeye çalış. Rakiplerinle mücadele ederken kişisel kavgaya girme. Unutma siyaset bir duruştur. Şartlar ne olursa olsun bu duruş vazgeçilmemesi gereken bir sorumluluktur.

ŞİMON PERES'İN DEVLET AKLI: Kendine sağlam rol modelleri seç. Ben Atatürk ve İsmet İnönü gibi büyük değerlerin takipçisiyim. İkinci Dünya Savaşı’nda ülkelerini bu badireden salimen ve başarı ile çıkaran Churchill ve Roosevelt gibi devlet adamlarını iyi inceledim. Şimon Peres’in tecrübeyi nasıl bir devlet aklı haline getirdiğini gözlemledim.

EGONU KONTROL ETMEYİ BİL: Egonu kontrol etmeyi bil. Ülkenin menfaatinin senin egondan daha önemli olduğunu hiç unutma. Ülkenin iyi gününde de kötü gününde de hizmet etmiş eski yöneticilerine karşı vefalı ol. Onların artık aktif siyasette olmasa bile varlıkları ile bu ülkeye hâlâ hizmet edebileceklerini unutma.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Baykal'dan en genç vekil adayına tavsiye! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • Misafir 20 Haziran 2018 13:05 İki vekil adayının yaşları arasında 18X5=... kadar yaş farkı var. baykal genç vekilin dedesinin dedesi oluyor kendileri birazıcık.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro