eposta yazdır zoom+ zoom-

Basra’da Haşdi Şabi karargâhı ateşe verildi

Basra’da Haşdi Şabi karargâhı ateşe verildi

Irak'ta ekonomik durumu protesto eden göstericiler Basra sokaklarını birbirine kattı. Göstericiler İran Başkonsolosluğunu ateşe verdikten sonra bu kez de Şii milis gücü Haşdi Şabi'ye ait bir ofisini bastı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-09-2018 23:26 - Güncelleme: 08-09-2018 00:55

IRAK'taki protestolar sürüyor! Basra'da İran Başkonsolosluğunun ateşe verilmesinin ardından göstericiler bu kez de Şii milis gücü Haşdi Şabi'ye ait bir karargahı bastı.

Basra'da başlayan gösterilerde Şii milis gücü Haşdi Şabi’ye ait karargah basılarak ateşe verildi. Saldırıyla ilgili açıklama yapan Haşdi Şabi, karargahın bir grup maskeli kişiler tarafından basıldığını ve binadaki bütün eşyaları tahrip edildiğini, daha sonra ise göstericilerin binayı ateşe verdiğini bildirdi. 

Haşdi Şabi güçlerinin Basra’daki olaylara taraf olmama ve göstericilere karşı güç kullanmama talimatı verildiğinin belirtildiği açıklamada, binayı basan maskeli kimliği belirsiz kişilerin binayı tahrip ettikten sonra ateşe verdiği aktarıldı. Açıklamada saldırı esnasında yaralanan ve Cafer el-Tayyar Hastanesine kaldırılan Haşdi Şabi üyelerinin hastanede de saldırıya uğradığı iddia edildi. Protestocuların hastaneyi de bastığı iddia edilen açıklamada, “Düne kadar Irak’ın düşmanlarına karşı güçlü bir kale olan Haşdi Şabi yaralılarının ve hastane ekiplerinin akıbeti hala meçhuldür” ifadelerine yer verildi.

İki aydır içme suyunun ve elektriğin bulunmaması yanı sıra yolsuzluklara karşı düzenlenen gösterilere sahne olan Basra kentinde son bir hafta içersinde 10’dan fazla kişi hayatını kaybetti 100’e yakın kişi de yaralandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Basra’da Haşdi Şabi karargâhı ateşe verildi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro