Başınızı belaya sokacak el hareketleri

Bazı el hareketleri dünyanın kimi yerlerinde iyi anlamda kullanılabiliyor. Fakat tam tersi durumlarda işler karışabilir

Başınızı belaya sokacak el hareketleri

Galatasaray maçında hakem Halis Özkahya'ya "eşcinselsin" anlamına gelen el hareketi yapan Meireles'e verilen 12 maçlık ceza konuşuluyor.

Başınızı belaya sokacak el hareketleri

Meireles, malum hareketle ilgili "Ben onun korktuğunu söylemek anlamında bir işaret yaptım. Benim de eşcinsel arkadaşlarım var, eşcinsel olurken cesur olmanız gerekir" dese de kamuoyu, günlerdir bu hareketi ve dünyadaki örneklerini tartışıyor. Çünkü el hareketleri başka ülkelerde başka anlamlar içerebiliyor. İşte onlardan bazıları:

Başınızı belaya sokacak el hareketleri

Bu hareket tüm dünya üzerinde aynı anlamı taşıyor. Çünkü mastürbasyon dünyanın her yerinde aynı. İngiltere’de taraflar birbirlerini kızdırmak için bu hareketi kullanır. Yunanistan’da ve Portekiz’de ise bu hareket avuç içi yere bakar şekilde yapılır ve diğer erkeklere mastürbasyon yapmaktan hoşlandığı anlamına gelir.

Başınızı belaya sokacak el hareketleri

Öncelikle bu hareketin Roma’da Gladyatör’lerin ölmesi ya da yaşaması için yapılan oylamada kullanılmadığını belirtelim. Böyle bir kanıt ya da belge yok. Batı’da genellikle bir işin iyi yapıldığı anlamda kullanılsa da bu hareketin başınızı belaya sokabileceği ülkeler de mevcut. Latin Amerika, Batı Afrika, Yunanistan ve Rusya’da bu hareket orta parmağı kaldırmakla aynı anlama geliyor ve ‘bunun üzerine otur’ demek oluyor. Bunun yanında Almanya ve Japonya’da ise ‘1 numara’ anlamını taşıyor.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro