eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan'dan Cumhuriyet'in o iddialarına tekzip

Başbakan'dan Cumhuriyet'in o iddialarına tekzip

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet gazetesinin yaptığı haberde Başbakan Binali Yıldırım'ın oğullarının vergi kaçırdıkları iddia edilmişti. Başbakan ise iddiaları çürütecek belgeleri kamuoyu ile paylaşıp çocukları üzerinden yıpratılmak istendiğini açıklamıştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-11-2017 01:01 - Güncelleme: 09-11-2017 01:01

Cumhuriyet gazetesinin yaptığı yalan haberde Başbakan Binali Yıldırım'ın oğullarının off-shore hesapları üzerinden vergi kaçırdıkları iddia edilmiş, Yıldırım ise ABD ziyareti öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada "Off-Shore hesabı iddiaları" üzerine konuşarak "çocuklarımın dokunulmazlığı yok, soruşturma açılabilir" demişti.

İşte yapılan bu açıklamanın ardından Başbakan Binali Yıldırım, oğulları Erkam Yıldırım ve Bülent Yıldırım'la birlikte avukatları ile Cumhuriyet gazetesine noter aracılığıyla bir tekzip metni yolladı. Söz konusu tekzip metninde iddiaların ne denli asılsız olduğu bilgilerle ortaya konuldu.

BAŞBAKAN YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Cumhuriyetin bu karalama kampanyası içeren haberi sonrası Başbakan Yıldırım ABD ziyaretinin hemen öncesinde yaptığı açıklamada söz konusu iddiaları içeren haberlerle ilgili şunları söylemişti;

"SORUŞTURMA YAPILMASINI ÖZELLİKLE İSTİYORUM"

"Milletim beni bilir. Benim dokunulmazlığım var ama çocuklarımın dokunulmazlığı yok. Her türlü soruşturma; gerek mali yönden, gerek hukuki yönden yapılabilir. Bunu özellikle de istiyorum. Dolayısıyla hiç kimsenin hiçbir şekilde haksız yere itham edilmesi, yanlış iş yapıyormuş gibi gösterilmesi kabul edilemez. Biz onurumuzla varız. Ülkemiz için, milletimiz için bütün ömrümüzü verdik. Bizim için en büyük servet itibarımızdır. Gerisi el kiridir. Para bugün vardır bugün yoktur.

Başbakan Yıldırım'dan seçim barajı açıklaması

Başbakan Yıldırım'dan Türk üniversitesine ziyaret

 

"İSTANBUL'DA EN ÇOK VERGİ VEREN ŞİRKET OLDU"

Bakın vergi verilmiyor diye itham ediyorlar. Bu haberi yaptıklarında benim çocuklarımın buradaki şirketi en fazla vergi veren İstanbul'da şirketler arasında yer alıyor ve bu şekilde bir belge veriyorlar kendisine. Bunlar ayıp şeylerdir. İnsanların kafasını karıştırmaya lüzum yoktur."


İŞTE CUMHURİYET'İ YALANLAYAN O BELGE


Gram altın fiyatları

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Başbakan'dan Cumhuriyet'in o iddialarına tekzip haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR35 YORUM
  • Misafir 09 Kasım 2017 15:15 evet . ne isterseniz söyleyin millet sizi biliyor

    CEVAP YAZ 1 2
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro