eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan'dan adalet yürüyüşü tepkisi! Sorumsuz

Başbakan'dan adalet yürüyüşü tepkisi! Sorumsuz

Başbakan Binali Yıldırım, Enis Berberoğlu kararına tepki yürüyüşü düzenleyen Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Sokakta çözüm aramak sorumsuzluktur diyen Başbakan provakasyon uyarısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-06-2017 14:11 - Güncelleme: 16-06-2017 14:11

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı adalet yürüşüyle ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü ile sorulara cevap veren Yıldırım şu açıklamalarda bulundu: 'Hızlı trenle gidebilir. Niye eziyet ediyor kendine. Sokakta adalet aranmaz. Türkiye bir hukuk devleti dolayısı ile birinci mahkeme bir karar vermiş. Bunun daha hak arama yolları devam ediyor. Dolayısı ile mahkemelerin verdiği karar beğenmesek de saygı göstermemiz lazım. Adalet mülkün temelidir. Sayın Kılıçdaroğlu şunu unutmuş gözüküyor: milletvekiline sahip çıkmasını normal karşılayabilir.

'ÇÖZÜM YERİ MECLİS'TİR'

Ama unutmasın ki, TBMM'de dokunulmazlıklar kaldırılırken olumlu oy kullanan CHP’dir. Çözüm aranacaksa çözüm yeri meclistir. Sokağa davet etmek sokakta çözüm aramak en hafif tabiriyle sorumsuzluktur. Bahçelinin açıklaması devlet adamına yakışır ifadelerdir. Provokasyon ihtimali uzak değil. Sokağa inince bu ihtimal her zaman olabilir. Ama gerekli tedbirler alınmış durumda. Ümit ederim bu meseleye burada son verirler.

'BU İŞTEN VAZGEÇMESİNİ TAVSİYE EDİYORUM'

Sokakta hak arandığı görülmüş değil. Sorunların çözümü meclistir. Adalet için mahkemelerdir. Cumhurbaşkanımız ne diyor? Hiç kimse görülmekte olan davaları etkileyecek mahiyette bir tutum içine giremez. Beyanatta bulunamaz. Kaldı ki Kılıçdaroğlu sıradan bir insan değil. Ana muhalefet partisinin genel başkanı. Anayasa ve hukuka en fazla saygı göstermesi gereken kendisidir. Bu yok yol değildir. Bu işten vazgeçmesini tavsiye ediyorum' dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Başbakan'dan adalet yürüyüşü tepkisi! Sorumsuz haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR31 YORUM
  • Turgut Şentürk 17 Haziran 2017 07:25 Bunlar yürüyüşe başlıyor Ankara da şehidimizin cenaze töreni var. Siz şehidimize son görevi yerine getiriyorsunuz bunlar hainlere karşı görevlerini yerine getiriyorlar. Aradaki fark bu. Bunlar yol almıyorlar, bunlar vatan millet devlet düşmanlarına yol veriyorlar.

    CEVAP YAZ 0 119

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro