eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan Yıldırım'dan kritik telefon görüşmesi

Başbakan Yıldırım'dan kritik telefon görüşmesi

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile telefonda görüştü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-11-2016 13:08 - Güncelleme: 05-11-2016 13:08

Başbakan Yıldırım'ın görüşmede Türkiye'deki gelişmelerin Avrupa kamuoyuna çarpıtılarak yansıtılmasından ve teröre destek verenlere Avrupa'da bazı siyasi çevrelerce arka çıkılmasından büyük rahatsızlık duyduğunu ilettiği belirtildi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım, dün akşam AP Başkanı Schulz ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

AP Başkanı Schulz, görüşmede, Türkiye'deki gelişmeler konusunda değerlendirmelerini aktardı. Schulz, Türkiye-AB iş birliğinin ortak değerler ve çıkarlar temelinde daha da derinleştirilmesinden yana olduğunu, tüm Avrupa için önemli bir ortak olan Türkiye'deki gelişmelerin doğal olarak Avrupa kamuoyu tarafından yakından takip edildiğini belirterek, birbirini iyi anlamanın büyük önem taşıdığını ifade etti.

FETÖ VE PKK RAHATSIZLIĞI İLETİLDİ

Başbakan Yıldırım da Türkiye'deki gelişmeler hakkında muhatabına bilgi verdi. Avrupa'daki bazı çevrelerin yanlış ve eksik bilgilerden hareketle, bazı temelsiz ön yargılarla Türkiye hakkında talihsiz beyanatlarda bulunduklarını, yargının bağımsız olduğunu ve işlemlerini kuvvetler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü ilkesi çerçevesinde gerçekleştirdiğini anlatan Yıldırım, ülkenin halihazırda başta PKK ve FETÖ olmak üzere eli kanlı terör örgütleriyle mücadele ettiğini ve terörün vatandaşları hedef almaya devam ettiğini kaydetti.

Bunun son örneğinin Diyarbakır'da yaşanan ve PKK tarafından üstlenilen saldırı olduğunu belirten Yıldırım, bu hain terör şebekelerine destek verenlerin, her kim olursa olsun, yargı sürecinden bağışık olmalarının hiçbir hukuk devletinde mümkün olmadığını, bu bağlamda bağımsız mahkemelerce alınacak kararlara herkesin saygı duyması gerektiğini vurguladı.

TÜRKİYE'DEKİ GELİŞMELER ÇARPITILIYOR

Başbakan Yıldırım, Türkiye'deki gelişmelerin Avrupa kamuoyuna çarpıtılarak yansıtılmasından ve teröre destek verenlere Avrupa'da bazı siyasi çevrelerce arka çıkılmasından kamuoyunun büyük rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.

Yıldırım ayrıca Türkiye'nin AB üyelik hedefinin kararlılıkla devam ettiğini, Türk ve AB makamları arasındaki diyaloğun artarak sürmesini istediklerini belirtti.

Başbakan Yıldırım ve AP Başkanı Schulz, önümüzdeki dönemde Türkiye-AB iş birliği ile gündemdeki diğer konuların karşılıklı üst düzey temaslarda ele alınması konusunda mutabık kaldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Başbakan Yıldırım'dan kritik telefon görüşmesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • EDEPSİZ 05 Kasım 2016 22:47 SIRA SİZEDE GELECEKTİR DİYEN ARKADAŞ BU AVRUPALILAR BELGELEDİKLERİ İŞLERİ SANAMI BİLDİRDİLER YADA BİLDİRİYORLAR YENİ BİR SALDIRIMI OLACAK SANAMI BİLDİRDİ BU AVRUPALILAR BENCE TAM ARKANDAN UYDURUYORSUN İÇİNDEN GEÇENİ YAZIYORSUN AMA ÇOK BEKLERSİN BU AVRUPALILAR SADECE KONUŞURLAR İCRAATLARI YOK İKTİDARSIZLARSENİN GİBİ

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro