eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan Yıldırım'dan AB'ye kritik mesaj

Başbakan Yıldırım'dan AB'ye kritik mesaj

Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye'nin AB üyelik hedefi devam ediyor ama AB'nin gelecek vizyonunu belirlemesi ve bu konudaki kafa karışıklığını bir an önce gidermesi gerekiyor" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-06-2018 11:52 - Güncelleme: 12-06-2018 11:52

Başbakan Binali Yıldırım, Bulgar mevkidaşı Borisov ile ortak basın açıklaması yapıyor. Başbakan Yıldırım’ın sözlerinin satır başları şöyle:

Gereği gibi uygulamıyor, uygulayamıyor ve bu konuda da Türkiye büyük bir fedakarlık yapmaya devam ediyor. Dostlarımızın Türkiye’nin yaptığı bu fedakarlığı bir an önce görmesini istiyoruz. Türkiye’nin AB hedefi devam ediyor ama bu Türkiye’nin tek başına yapabileceği bir iş değil. Avrupa’nın kafa karışıklığını gidermesi gerekiyor.

Avusturya’nın aldığı camileri kapatma kararının bölgesel barış ve dinler arası buluşma için büyük bir tehdit olduğunu da ifade etmek isterim. Bölgemizin barışa ve huzura ihtiyacı var. Avusturya’nın bu yanlıştan dönmesini bekliyoruz. Dönem başkanlığını almadan hemen önce böyle bir kararın büyük bir yanlış olduğunu düşünüyoruz.

Sayın Borisov’a bir kez daha teşekkür ediyorum.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Başbakan Yıldırım'dan AB'ye kritik mesaj haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • ★★★ Komünist Görüş 12 Haziran 2018 11:40 ★★★ İnsanlığa karşı işlenen suçlar, Yargının, yasamanın, yürütmenin tek elde toplanması, din ile siyaset yapma, allah ile aldatma bitiyor!...........

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro