eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan Yıldırım: Yürüyüşün Kılıçdaroğlu'na faydası oldu o da...

Başbakan Yıldırım: Yürüyüşün Kılıçdaroğlu'na faydası oldu o da...

Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolunun açılış töreninde konuşan Başbakan Yıldırım 19 gündür süren 'Adalet Yürüyüşü'nü eleştirdi ve Kılıdçaroğlu'na bir de tavsiyede bulundu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-07-2017 13:13 - Güncelleme: 04-07-2017 12:40

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da TEM Kurtköy bağlantı yolu gişe sahasındaki Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolunun açılış töreninde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Adalet Yürüyüşü''nü eleştiren Yıldırım, "Onun için gel bu sevdadan vazgeç. Adaletin aranacağı yer yollar değildir. Meclis'tir, mahkemelerdir. Adalet herkese lazım.Yolları yaptık güzel güzel tıpış tıpış yürüyorsun Ya yol olmasaydı? Dağlarda kaybolup gidecektin. " dedi.

İşte Başbakan'ın konuşmasından önemli satır başları;

Bugün ulaşıma açıldı! İşte Kuzey Marmara Otoyolu

Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı yürüyüş yapıyor. 19 gündür yürüyor. Aslında bir bakıma bu yürüyüşün bir faydası oldu. O da nedir? Yaptığımız yolların kalitesini öğrenme fırsatı oldu. Başka türlü anlayamazdı.

"ONA TAVSİYEM..."

Biraz zahmetli bir iş oldu ama benim ona tavsiyem; şöyle İzmit'ten bu tarafa gelirken Kurtköy sapağından bir Yavuz Sultan Selim yoluna da gir bakalım, orayı da bir gör. 4 şerit gidiş 4 şerit geliş. Yol yürümeye devam edersen, ömrün biter bu yollar bitmez. Çünkü 20 bin kilometre yol yaptık. Daha 19 günde 400 kilometre oldu. Onun için gel bu sevdadan vazgeç. Adaletin aranacağı yer yollar değildir. Meclis'tir, mahkemelerdir. Adalet herkese lazım.

"TIPIŞ TIPIŞ YÜRÜYORSUN"

Yollar millete hizmet içindir, temeli millet olmayan bir yürüyüş, yolu da incitir yolcuyu da incitir. FETÖ'cülerin, bölücü terör örgütünün ayakta alkışladığı yan yana yürüdüğü bu yürüyüşün adımları milletin adımları değildir. Bu nasıl adalet yürüyüşü Bu adalet yürüyüşü değildir, bu bir gaflet yürüyüşüdür gaflet. Yolları yaptık güzel güzel tıpış tıpış yürüyorsun Ya yol olmasaydı? Dağlarda kaybolup gidecektin. Yürürken yolları yapanlara da 'Allah razı olsun'de.'

"MAHKEMLERDE TİYATRO OYNANIYOR"

Bugünlerde FETÖ'cülerin davaları görülüyor. Mahkemlerde tiyatro oynanıyor adeta. Sanki bu işi yapmamış ne görmüşler ne de böyle hainliği işlemişler. Tiyatro yapmaları ceza almalarına mani olmayacak.

Biz yürürsek milletle yürürüz. Bölücülerle, FETÖ'cülerle işimiz olmaz.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Başbakan Yıldırım: Yürüyüşün Kılıçdaroğlu'na faydası oldu o da... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR39 YORUM
  • Misafir 04 Temmuz 2017 18:24 Yav ne yolu yapmış bunlar,afyon-eskişehir arası yolda resmen kayboldum yol değil heryer mucur

    CEVAP YAZ 0 2
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro