eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan Yıldırım müjdeyi verdi

Başbakan Yıldırım müjdeyi verdi

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan, Başbakan Binali Yıldırım’ın Londra seyahatine katıldı. Başbakan Yıldırım burada yaptığı açıklamada yerel medya temsilcilerine de bir müjde verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-05-2017 21:30 - Güncelleme: 13-05-2017 21:30

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan Burhan, uçakta Başbakan Yıldırım’a yerel medyanın sorunlarıyla ilgili rapor sundu. Başbakan Yıldırım, yerel medyaya Türksat uydu fiyatlarının kısa süre içerisinde düşürüleceği müjdesini verdi.

Başbakan Yıldırım’la aynı uçakta İngiltere’ye giden AYD Başkanı Sinan Burhan, Türkiye dönüşünde yerel medyanın sorunlarını aktardı. Burhan, Yerel medyanın kamu spotlarından istifade etmesi, yayınlanmasının ücretli hale getirilmesi, idari para cezalarıve en önemlisi Türksat uydu fiyatlarının yüksek olması nedeniyle yerel medyanın kepenk kapatmaya başladığını belirtti.  

BAŞBAKAN MÜJDEYİ VERDİ

Yerel medyanın sorunlarını dikkatle dinleyen  Başbakan Yıldırım konuyla ilgili şunları söyledi: “16 Nisan referandum yoğunluğu nedeniyle maalesef bu konuyu ele alamadık. Kongreden sonra Türksat uydu indirimiyle ilgili düzenleme yapacağız. Yapılacak düzenleme ile kanallar ulusal ve yerel olarak iki şekilde kategorize edilecek. Yerel kanalların ödediği Türksat uydu fiyatlarında indirime gidilecek”

Başbakan Yıldırım ayrıca Anadolu Yayıncılar Derneği’nin Türkiye’nin dört bir yanında yaptığı Anadolu’da referandum programları nedeniyle Sinan Burhan’a teşekkür etti. Yıldırım, “Referandum sürecinde yerel medyadan çok büyük destek gördük. Bizler de yerel medyayı desteklemek için her türlü çabayı göstereceğiz” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Başbakan Yıldırım müjdeyi verdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Hakkı GÖRÜR 14 Mayıs 2017 08:51 Türkiye'de sadece RTE var, AKP yok, Binali Yıldırım yok. Yahu kendisine hayrı olmayanlar ne müjdesi verecekler!?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro