eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan Yıldırım: Almanya racon kesiyor!

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in gümrük birliğiyle ilgili sözlerine tepki gösterdi. Yıldırım ''Gümrük birliği meselesi Almanya'nın tek başına karar vereceği bir konu değil. Almanya birlik adına racon kesiyor'' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-08-2017 14:07 - Güncelleme: 18-08-2017 14:07

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da cuma namazı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldırım Almanya Başbakanı Angela Merkel dün katıldığı bir programda Gümrük Birliği konusundaki sözlerine tepki gösterdi.

"ALMANYA'NIN RACON KESMESİ DOĞRU DEĞİL"

Gümrük Birliği meselesinde ise Almanya'nın AB adına tek başına karar vereceği bir karar olmamalıdır. Almanya racon kesiyor, bu doğru değil. Gümrük Birliği tek taraflı bir anlaşma değildir, Türkiye bir an önce "Gümrük Birliğini değiştirelim" havasında da değildir. Menfaatler neyi gerektiriyorsa Türkiye ona göre hareket edecektir. Can atar bir halimiz de yoktur. "

MERKEL NE DEMİŞTİ?

Almanya Başbakanı Angela Merkel dün katıldığı bir programda, "Şu anda katılım müzakerelerinde yeni fasılların açılmadığı bir durumdayız, mali yardımlar da minimum düzeye indirildi. Gümrük Birliği'nde bir genişleme gerçekleştirmeyeceğiz. Türkiye ile ilişkilerde herhangi bir derinleşme söz konusu değil" ifadelerini kullanmıştı.

"ALMANYA FETÖ'CÜLERİ İADE ETSİN"

"Almanya'dan darbeye karışmış bulunan FETÖ terör mensuplarının barındırılmamasını ve iadesini istiyoruz. Almanya nasıl hukuk devletiyse, Türkiye de hukuk devletidir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Başbakan Yıldırım: Almanya racon kesiyor! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • Kara Murat 19 Ağustos 2017 13:05 ALMANYA'da yaşayan Türk kökenli vatandaşlarda Türk ve Türkiye düşmanlarına oy vermeme bilinci ve Kapasitesi olsaydı: OKULLARIMIZDAN ANDIMIZI KALDIRANLARA, FETÖ Terör Örgütüne Ne istedilerse verenlere, PKK ile Oslo'da gizli görüşmeler yapanlara, PKK ile İmralı'da, Kandil'de müzakereler yapanlara, PKK dan aldığı talimatlar doğrultusunda YASALAR çıkartanlara, Türkiye Cumhuriyetinin yüzünü kızartan HABUR REZALETİNİ Yaşatanlara, PKK'lıları AK lamak için HABUR Sınır kapısında ÇADIR MAHKEMELERİ Kuranlara, DOLMABAHÇE'de PKK ile Mutabakat imzalayanlara, PKK EŞKİYALARI HER YERE SİLAH VE CEPHANE DEPOLARLARKEN, ''ki bu göz yumulan silah ve cephanelerle ve kurulan tuzaklarla yüzlerce Polisimiz, Askerimiz ve Sivil vatandaşlarımız katledilmiştir.'' HENDEKLER ve TÜNELLER KAZARLARKEN, GÜNÜMÜZDE ASKERLERİMİZİ, POLİSLERİMİZİ VE GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİ ŞEHİT EDEN MAYINLI TUZAKLAR YERLEŞTİRİLİRKEN GÜVENLİK GÜÇLERİNİN ELİNİ KOLUNU BAĞLAYARAK PKK ya YARDIM ve YATAKLIK yapanlara %60 ın üzerinde oy vermezlerdi.!

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro