eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan Erdoğan'a rakı sofrası teklifi

Başbakan Erdoğan'a rakı sofrası teklifi

Ahmet Ümit, "Bugün yaşayan o gergin insanlar bir kadeh bira içebilse belki daha rahatlayacak. Sorunlarımız daha rahat çözülecek" tavsiyesinde bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-02-2014 10:10 - Güncelleme: 27-10-2015 16:36
Prof. İskender Pala'nın AKP ile cemaat arasındaki krizin çözümü için yaptığı kahvaltı önerisinden sonra bir öneri de Polisiye yazarı Ahmet Ümit'ten geldi. Ümit, "Bugün yaşayan o gergin insanlar bir kadeh bira içebilse belki daha rahatlayacak. Sorunlarımız daha rahat çözülecek" tavsiyesinde bulundu.

Yazar "Başbakan Erdoğan'a da içmesini önerir misiniz?" sorusuna cevaben "İç desem o da ters, yanlış bir şey olur. Çünkü herkesin bir inancı var. Yani nasıl onlar bana karışamazsa, ben de onlara karışamam. Sohbet etmeyi isterim insanlarla tabi. Ama tatlı sohbet olacaksa isterim" dedi. 
 
Artı Bir televizyonunda yayımlanan Gece Masası programına katılan yazar Ahmet Ümit'in, Tuluhan Tekelioğlu'nun sorularına verdiği cevaplar şöyle:
 
ALKOLİZME KARŞIYIM AMA

-Alkolizme ben de karşıyım. Ama dostlarımla bir araya geldiğimde, bir kadeh bir şey içmek şahane bir şey. O zaman ne oluyor? Rahatlıyorum.  Bugün yaşayan o gergin insanlar bir kadeh bira içebilse belki daha rahatlayacak. Sorunlarımız daha rahat çözülecek.

- Önerir misiniz?

- Öneririm. Bir de gelsinler benimle sohbet etsinler. Bayılırlar.

BAŞBAKAN'A ÖNERİR MİSİNİZ?


- Başbakana önerir misiniz?
- Şimdi insanlara bir şey diyemem. İç desem o da ters, yanlış bir şey olur. Çünkü herkesin bir inancı var. Yani nasıl onlar bana karışamazsa, ben de onlara karışamam. Sohbet etmeyi isterim insanlarla tabi. Ama tatlı sohbet olacaksa isterim. Yazık, benim de zamanım sınırlı. Çünkü o sohbetin kendisi, sofranın kendisi biraz da dostlukla, anlaşabilen insanlarla, ya da bizim onu anlayabileceğimiz insanlarla olması lazım. Yoksa olmaz.  Tabi ki herkesle konuşmak çok önemli bir şey. İnsandan umut kesilmez, kesmemek lazım. Düşmanlıkla da bir yere varılmaz. Birini düşman ilan edip onu yok etmeye de çalışmak doğru değil. 
Kimseyi düşman olarak görmüyorum. Benim düşmanlığım nefrete. Yunus Emre, "biz kimseye kin tutmayız, düşmanımız kindir" diyor. Tektek insanlar değil kin duygusu, nefret duygusu kötü bir şey.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Başbakan Erdoğan'a rakı sofrası teklifi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR68 YORUM
  • Eren 01 Şubat 2014 18:11 Ne kadar duyarsiz insanlar... Icki muslumanlara yasak. Birakin icmeyi, icildigi masaya dahi oturamazsiniz. Yasak. Nokta. Inanmiyorsaniz zaten sorun yok ama inana saygi duymak zorundasiniz. Basbakan kendi dinini kimsenin uzerine empoze etmiyor. Ayni saygiyi ulusalci, kemalist, laikci guruhtan da bekliyoruz.

    CEVAP YAZ 3 0
  • Misafir 04 Mart 2016 10:46 yaramı empoze etmiyor!

    0 0
KİMDİR ?
Ahmet Ümit
AHMET ÜMİT KİMDİR?

Polisiye roman yazarı Ahmet Ümit, Gaziantep'te yedi çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi.  Babası kilim tüccarı, annesi ise terzi idi. Onun anlattığı masallar hayal dünyasınd

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro