eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan 3 bakanı sille tokat dövdü!

Başbakan 3 bakanı sille tokat dövdü!

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan İran medyasına Başbakan Erdoğan hakkında şok açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-11-2013 17:46 - Güncelleme: 21-10-2015 14:46

İRAN medyasına konuşan BDP Diyarbakır Milletvekili , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın insanların hayat tarzına karıştığını ifade ederken Başbakan Yardımcısı Arınç'ın, Erdoğan'a ilişkin açıklamalarını geç kalınmış bir tepki olarak değerlendirdi.

BDP'li Tan, Fars Haber Ajansı'na konuştu. Altan Tan, Başbakan Erdoğan'ın insanların yaşam haklarına karışmasını eleştirerek, Başbakan'ın, milletin kaç çocuk doğuracağından tutun, nasıl yaşayacağına dair her şeye karıştığını ve fikir beyan ettiğini söyledi. Tan, Başbakan'ın bu şekilde artık haddini aştığını belirterek, "Başbakan'ın yaptığı ne Müslümanlığa sığıyor, ne liberalliğe, ne de demokrasiye sığıyor" dedi. Bunların yanlış şeyler olduğunu söyleyen Tan, topluma bu kadar müdahalenin gerilim, sıkıntı ve çatışma meydana getireceğini söyledi. Başbakan'ın "Bu gerilimlerin çıkmasını bilmesi lazım" diyen Tan, "Başbakan'ın bu kadar insanın hayat tarzlarına karışması yanlıştır. Herkesin hayat tarzı kendinedir" diye konuştu.

BAŞBAKAN, BİRKAÇ TANE BAKANI SİLLE-TOKAT DÖVDÜ

Başbakan Erdoğan ile Başbakan Yardımcı Bülent Arınç arasında yaşanan sorunlara değinen BDP'li Altan Tan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Erdoğan hakkındaki açıklamalarının "çok geç kalınmış bir tepki" olduğunu belirterek, bu güne kadar Başbakan'ın, birkaç tane bakanı sille-tokat dövdüğünün bile birkaç yerde haber olduğunu öne sürdü. Tan, bunu anlatanın Başbakan'ın kendi arkadaşları olduğu ve kendisinin bunları AK Parti'nin birinci derecedeki yetkililerinden duyduğunu iddia etti.

KÜFÜR ETTİ

Bunların hiç birini sokaktan herhangi birisinden duymadığını söyleyen Tan, bizzat AK Parti'lilerden duyduğunu belirterek, "Yalansa onların yalanıdır, doğruysa yine onların doğrusudur" dedi. Başbakan Erdoğan'ın şimdiye kadar en az üç tane bakanı döverek görevlerinde uzaklaştırdığı savunan BDP'li Tan, "Başbakanın, bakanlara ve vekillere yaptığı küfürlerin haddi hesabı olmadığı söyleniyor" diye konuştu.

Şimdi böyle bir durumda Bülent Arınç'ın Başbakan'a en nihayet bir ses vermesinin nasıl yorumlanacağını bilmediğini ama bunlara ilk günden birisinin tavır koyması gerektiğini söyleyen Tan, Başbakan'a bir düzen verilmesi gerektiğini söyledi. Başbakanın asabının çok bozuk olduğunu anlatan Tan, "Mesela Başbakan konuşurken bile 'Benim hükümetim, benim bakanım, benim valim, benim hükümet sözcüm' diyor. Başbakan biz kelimesini unuttu. Birilerinin Başbakana hatırlatması lazım. Yoksa bu gidişat gidişat değil" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro