Barış selfiesine ölüm tehdidi! Ülkeyi terk etti

Kainat Güzellik Yarışması için ABD'de bulunan Irak güzeli Sarah Idan'ın, İsrail güzeli Adar Gandelsman ile çektirdiği fotoğrafı Instagram'da paylaşması üzerine kullanıcılar arasında sert tartışmalar yaşanmıştı. Idan, aldığı ölüm tehditleri üzerine ülkesini terk etti.

İsrailli güzelle çektirdiği fotoğraf ile Filistin'e karşı duyarsız olmakla suçlanan Idan büyük tepki çekti. Irak'ta yaşayan sosyal medya kullanıcıları, Idan'ın bu fotoğrafla İsrail'i tanıdığını ve bunun kabul edilemez olduğunu söylerken, fotoğrafı silmeyen ve başka bir fotoğraf paylaşan Idan, "Bu fotoğraf sadece iki ülke arasındaki barışın oluşması için bir umut ve istek taşımaktadır. Daha önce paylaştığım fotoğraf İsrail hükümetini desteklediğim anlamına gelmemeli ve onların Arap bölgesindeki politikalarını kabul ettiğim anlamı çıkarılmamalı" ifadesini kullanmıştı.

Idan, "Bu karenin Filistin meselesine zarar verdiğini düşünenlerden özür dilerim" derken Gandelsman'ın Yahudi ve Müslüman topluluklar arasında dostluk ve barış olmasını istediğini söyledi. Irak güzeli Sarah Idan, gelen tepkiler ve ölüm tehditleri nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kaldı.

  • Güncel 19 Aralık 2017 08:49
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Barış selfiesine ölüm tehdidi! Ülkeyi terk etti videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro