26 Ekim 2014
 • İstanbul
  20°C

   
 • Ankara
  15°C

   
 • İzmir
  21°C

   
Piyasalar
 • BİST79.417
 • Euro2,8285
 • Dolar2,2335
 • Altın590,89

YAŞAM

Güncelleme :08-04-2014 19:10|Haber Tarihi :08-04-2014 11:0855 Yorum

'Bana Allah Yeter' dedi para basmaya başladı

İsmi Uğur Koşar... Kendisini Teatral terapi ve Nur terapisi uzmanı olarak tanıtıyor. Onunla bir görüşmenin fiyatı 450 lira...

'Bana Allah Yeter' dedi para basmaya başladı 'Bana Allah Yeter' dedi para basmaya başladı 'Bana Allah Yeter' dedi para basmaya başladı

Kimine göre dini kullanıyor, kimileri için yıllardır çözüm bulamadığı sorunların ilacı. Hangisi olursa olsun o bir fenomen: Kitapları 600 bin sattı, şu anda D&R’ın listesindeki ilk beş kitaptan üçü onun.

"Bana Allah Yeter" kitabıyla da zirveye çıkan Uğur Koşar, özel terapilerden de para basıyor. Kendi deyimiyle 900 lira olan özel seans ücretini şöhret olunca 450 liraya indirmiş.

Teatral terapi ve Nur terapisi ile şöhret olan Uğur Koşar'ın Facebook’ta 135 bin takipçisi var, terapi seanslarına üç ay sonraya rendevu veriyor. Şöhretini duyan Hürriyet Gazetesi yazarı Savaş Özbey de merak edip Koşar ile görüşmeye gitmiş.

İşte o görüşmeden ilginç notlar;


NUR TERAPİSİ FİYASKOYLA BİTİYOR


Görüşme sırasında Uğur Koşar, Hürriyet Gazetesi yazarı üzerinde 'Nur terapisini' uygulamış. Ama sonuç tam bir fiyasko. Yazar ile Koşar arasındaki terapi diyaloğu şöyle;

Peki nur terapisi nedir?

- O da yemeğin üstüne pastası gibi. Bu kısımda şu önemli: Tefekkür. Yani olan her şeyin Allah’ın izniyle olduğuna şahit olmak... Benliği bıraktırıyoruz. Bunu yaşatmak isterim size. “Ben oturuyorum” diyoruz değil mi?

Evet.
- Sen de söyle...
Ben oturuyorum.

- Sanki kendi irademle oturuyorum gibi oluyor. Birazdan üstümüze yük gelecek, kasıldığını hissedersin, nefesin daralır. Peki bir de şunu söyleyelim: “Allah’ın izniyle emanet beden oturuyor...”

Allah’ın izniyle emanet beden oturuyor.
- Neye döndü? Allah’ın iradesine döndü. Hiçbir benlik yok ortada. Tekrar “Ben oturuyorum”a dönelim.
Ben oturuyorum.

- Kasılmaya başlarsın. Hissedebiliyor musun? (Hiçbir şey hissetmediğimi suratımdan anlayınca, aynı işlemi bu kez “Ben yürüyorum / Allah emanet bedeni yürütüyor”la devam ettiriyor. Kalkıyoruz, yürüyoruz odanın içinde. Ama bende tık yok. Ne ferahlama ne daralma. Son olarak zihnimi bloklamayı deniyoruz: “Allah’ın izniyle emanet beden düşünüyor”... Bunu deyince zihne kal gelmesi ve düşünememem lazımmış. “Düşünemiyorsun değil mi?” diye soruyor. Benim ‘şeytani’ zekâm durmadığı gibi, sürekli adamın beni kandırmaya çalıştığını söylüyor.

Nasıl bir şey bestseller olmak?
- Zaten ilk kitabımın adı üzerinde: ‘Allah De Ötesini Bırak’... Biz Allah dedik ötesini bıraktık. Kitapları herkes birbirine tavsiye ediyor. Bu, parayla, reklamla olacak şey değil.

BAŞBAKAN'IN DANIŞMANI DA GELİYOR

Yazarlığınız dışında danışmanlık da veriyorsunuz ve iki temel tekniğiniz var: Teatral terapi ve nur terapisi. Nedir bunlar?
- Teatral terapi çok şükür bir ilim. Psikolojiyi bozan nedir?
Nedir?
- Zihin. “Bak sen aldatıldın” diyor, “Hakkını aldı” diyor, “Kaynana” diyor, “Görümce” diyor... Altüst etmeye çalışıyor. Bu odayı danışanıma kafamızın içi olarak betimlettiriyorum. Dışarıdaki bir arkadaşım zihin oluyor. Oradan okuyor: “Sen mutsuzsun, bak yalnızsın...” O sırada kapıyı ittirtiyorum danışana. İttikçe zihin dışarıda kalıyor. Zihne bir mesaj veriyorsun kal geliyor. Başbakan’ın tercümanı da geliyor bana. Kısmetse Başbakan’a zihin kontrolü... Yani her yerden insanlar bizi çağırıyor.

BAŞBAKAN'A DA TERAPİ YAPACAĞIM

Başbakan’a da mı bu hizmetten vereceksiniz?
- Bir teklif var. Geçen tercümanı geldi. Panik atakla ilgili terapi yaptık.
Tayyip Erdoğan’dan bahsediyoruz değil mi?
- Evet, evet. Yani işin o kısmını kullanmak istemem ama şunu demek istiyorum: Bu bir ilim.

PANİK ATAĞI TEDAVİ ETTİĞİNİ İDDİA EDİYOR

“Depresyondan korkma! Onu kucakla, onu sarmala ve ona karşı asla ilaç kullanma!” diyorsunuz. Ne demek istiyorsunuz?
- İlaç kullanmayın demiyorum orada. Depresyon aydınlanmanın habercisidir diyorum. Depresyon ve panik atak için ilaca gerek yok.

Tek seansta panik atağı, depresyonu tedavi ettiğinizi iddia ediyorsunuz. Bu bilimin, tıbbın alanına girmek olmuyor mu?
- Biz bunların eğitimini zaten aldık. Bunu çok yansıtmıyorum ben. İletişim mezunuyum. Ama ben aşk yolundayım. Bir Mevlana’ya, “Sen necisin?” denmez. Biz insanı, hayatı okuduk. Eğitim, kişisel gelişimler, NLP’si, Kuantum’u, yaşam koçluğu, hepimiz buralardan geçmedik mi?

SEYİT SOYUNDAN OLDUĞU İDDİASINDA

Dini eğitiminiz var mı?
- Seyit soyundan gelen enerjinin dışında, kendimi fıkıh olarak çok geliştirdim tabii... Ama okuyarak anladığım...

Nasıl başladı bunlar hayatınızda? Normalde ne iş yapıyordunuz?
- Ben daha önce bilgisayarlarla uğraşıyordum. Bilgisayar donanımı üzerine. 93’lerde...

Kaç yaşındasınız bu arada?
- 40 yaşındayım. Ama çocukluğumdan beri hep o vardı bende. Hep bu tefekkür hali. Aslına bakarsan biz efendimizin (Hazreti Muhammed’i kastediyor) soyundan geliyoruz. Geylani soyundan geliyoruz.

BİR SEANSIN ÜCRETİ 450 LİRA

Bir makalenizde psikologları ruh ticareti, diyetisyenleri beden ticareti yapmakla suçluyorsunuz. Ama pek çok insan da sizin gibi insanların başkalarına tuzak kurduğunu düşünüyor...
- Genellemek istemem. Üç-beş tane bu işi güzel yapan insan var. Benim kızdığım nokta insanları ilaçla uyuşturmak. Panik atağa şu ilaç, depresyona bu ilaç... Bu değildir terapi. Kapıdan çıktıktan sonra sorunla tekrar baş başayım. Benim insanım zaten maddi sıkıntı yaşıyor. Bir daha git-gel yaptırma.

Siz ücretsiz yapıyorsunuz herhalde.
- Bakın işin ticaretini yapsam, günde dört terapi yapmam. 50 tane yaparım. Artı; benim rakamım 900’ken, ünlü olunca 450’ye düşürdüm. Bana danışanlarım “Bu kadarcık mı alıyorsunuz?” diyorlar.

 Haberi Yazdır
Etiketler: uğur koşar , kitap , nur terapisi ,
 
Yorum Ekle
1000
   

  Bu habere yapılan yorumlar

  55 Yorum

  Sırala : Son Yorumlar |

  Onay Bekleyen Yorumlar (0)

  • husammettın yılmaz
   / @ REZİL

   22 Ekim 2014 Çarşamba 00:54

   Inanmayın yazık paranıza
   Cevapla

  • ipek

   12 Eylül 2014 Cuma 17:08

   Hocam ben 7 yıllık evliyim çocugum olmuyor ve pisikolojimde bozuldu artik yaşamakta yordu beni yani gerçekten yardımını bekliyorum
   Cevapla

  • Sana ne

   24 Haziran 2014 Salı 13:13

   Ağzı olan konuşuyor. Açıp okusunlar Uğur koşarın kitaplarını bu haberi fütursuzca yazanlar. Ne olursa olsun INSANA sıcak mesajlar veren bir kitap. Tasavvufi üslubuyla her kesimi yakalayabilecek kitaplar yazıyor. Okudum ve içimdeki negatif duyguları adeta öldürüp beni dine bir adım daha yaklaştırdı. Her para kazanana din tüccarı diyin. Asıl din tüccarı ariyorsanız Ramazan'da yaptığı programdan 600.000 alacak olan Nihat Hatipoğlu'na bakın. Cüppeliye bakın. Kur'an islamını değil de peygamberimize ithaf edilen iki uyduruk hadisle halkı bağnazlaştıran din tüccarları bunlardır.
   Cevapla

  • vera

   06 Haziran 2014 Cuma 13:00

   anlayamadım samimiyetini ama seyyidler ben seyyidim demez sen nurundan anlarsın
   Cevapla

  • inşallah-maşallah

   11 Nisan 2014 Cuma 12:02

   Bu arkadaşın ayetler-hadisler sayesinde oluşturduğu yüksek beğenili bikaç sayfası daha var. eğer kendisini eleştirirseniz "dine hakaret ediyor, lütfen şikayet edip profilini kapattıralım" diye yalanlarla facenizi kapattırmaya çalışıyor..bende belgeleri var..isteyen olursa göndereyim..
   Cevapla

  • Gùlben gûl
   / @ başbakana treapimi yapacak

   10 Nisan 2014 Perşembe 20:55

   ALLAH sizi merhametiyle ıslah etsin
   Cevapla

  • ali veli

   09 Nisan 2014 Çarşamba 15:15

   yeni kitabı çıkacakmış adı da, "Allah bereket versin" :-)
   Cevapla

  • REZİL

   09 Nisan 2014 Çarşamba 10:22

   TAMAM MİLLET APTALCA DAVRANABİLİYOR,AMA KARDEŞİM DEVLET ARMUT TOPLAMAMALI,BU ŞARLATANLARI GÜLBEN ERGEN VE BENZERLERİ POHPOHLAYIP,ALLAYIP PULLAYIP LANSE EDERKEN,BUNUN ALTINDA BİR HİN OĞLU HİN ARANMALI..BUNLARI TÜRKİYE TEMİZLEMEZ VE DE BU İNTERNET VE BASINDA UZUN UZUN REKLAMINI YAPARSA ,OLACAĞI BU.YOKKİ DİYANETTE BUNLARA KOCAMAN KOACAMN CEVAP VERECEK MERCİLER,ALLAHIN HUZURUNDA BUNLARA ENGEL OLMAYIP KAŞIYANLARIN İKİ YAKASINA BU MİLLET YAPIŞACAK...
   Cevapla

  • RDOGAN

   09 Nisan 2014 Çarşamba 09:40

   :)
   Cevapla

  • EREN

   09 Nisan 2014 Çarşamba 09:22

   DİPLOMALI SAYISINI ÇOĞALTMAKLA İŞ BİTMİYOR.KİMİ MEHDİ,KİMİ SEYYİT,KİMİ BİLMEM NE? KURAN KURSLARINI ÇOĞALTMAKLA CAHİLLİĞİN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ.ÖNCE İNSANLARA KURANIN AÇIKLAMASINI TÜRKÇE YADA ANLADIĞI DİLDE OKUTACAKSIN.SONRA DİN TÜCCARLARININ ÖZELLİKLERİNİ İYİCE BELLETECEKSİN YOKSA HERGÜN BİR DİN TÜCCARI SAHTE SEYYİT,SAHTE MEHDİ,SAHTE MÜCETTİT TÜREMEYE DEVAM EDECEKTİR."İYYEKENA'BUDU VE İYYA KENASTEIN"
   Cevapla
   Bu elma her derde deva!
   Kurtlar Vadisi'nde olay yaratan ölümler
   MEDYA25 Ekim 201419774 Kez İzlendi!
   Kurtlar Vadisi'nde olay yaratan ölümlerKurtlar Vadisi'nin ölen efsane karakterlerini sizler için derledik. Dizi başladığından bu yana 35 efsane karakter yaşamını yitirdi
   Twitter'a ne oldu?
   BİLİM/TEKNOLOJİ25 Ekim 20143672 Kez İzlendi!
   Twitter'a ne oldu?Twitter’da sabah saatlerinden itibaren bir aksaklık yaşanıyor
   Dünyanın en mutsuz kızı!
   YAŞAM25 Ekim 2014
   Dünyanın en mutsuz kızı!9594 Kez İzlendi!
   Bursa'da 673 kiloluk köpek balığı
   GÜNCEL25 Ekim 2014
   Bursa'da 673 kiloluk köpek balığı19798 Kez İzlendi!
   İşte Jennifer Lawrence'ın yeni malikanesi!
   MAGAZİN25 Ekim 2014
   İşte Jennifer Lawrence'ın yeni malikanesi!11176 Kez İzlendi!
   Diğer Siteler İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
   Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98
   Yükleniyor...