05 Eylül 2015
 • İstanbul
  31°C

   
 • Ankara
  32°C

   
 • İzmir
  38°C

   
Piyasalar
 • USD3,01
 • EURO3,35
 • ALTIN709,00
 • BIST 10072950,11

YAŞAM

Güncelleme :08-04-2014 19:10|Haber Tarihi :08-04-2014 11:0870 Yorum

'Bana Allah Yeter' dedi para basmaya başladı

İsmi Uğur Koşar... Kendisini Teatral terapi ve Nur terapisi uzmanı olarak tanıtıyor. Onunla bir görüşmenin fiyatı 450 lira...

'Bana Allah Yeter' dedi para basmaya başladı 'Bana Allah Yeter' dedi para basmaya başladı 'Bana Allah Yeter' dedi para basmaya başladı

Kimine göre dini kullanıyor, kimileri için yıllardır çözüm bulamadığı sorunların ilacı. Hangisi olursa olsun o bir fenomen: Kitapları 600 bin sattı, şu anda D&R’ın listesindeki ilk beş kitaptan üçü onun.

"Bana Allah Yeter" kitabıyla da zirveye çıkan Uğur Koşar, özel terapilerden de para basıyor. Kendi deyimiyle 900 lira olan özel seans ücretini şöhret olunca 450 liraya indirmiş.

Teatral terapi ve Nur terapisi ile şöhret olan Uğur Koşar'ın Facebook’ta 135 bin takipçisi var, terapi seanslarına üç ay sonraya rendevu veriyor. Şöhretini duyan Hürriyet Gazetesi yazarı Savaş Özbey de merak edip Koşar ile görüşmeye gitmiş.

İşte o görüşmeden ilginç notlar;


NUR TERAPİSİ FİYASKOYLA BİTİYOR


Görüşme sırasında Uğur Koşar, Hürriyet Gazetesi yazarı üzerinde 'Nur terapisini' uygulamış. Ama sonuç tam bir fiyasko. Yazar ile Koşar arasındaki terapi diyaloğu şöyle;

Peki nur terapisi nedir?

- O da yemeğin üstüne pastası gibi. Bu kısımda şu önemli: Tefekkür. Yani olan her şeyin Allah’ın izniyle olduğuna şahit olmak... Benliği bıraktırıyoruz. Bunu yaşatmak isterim size. “Ben oturuyorum” diyoruz değil mi?

Evet.
- Sen de söyle...
Ben oturuyorum.

- Sanki kendi irademle oturuyorum gibi oluyor. Birazdan üstümüze yük gelecek, kasıldığını hissedersin, nefesin daralır. Peki bir de şunu söyleyelim: “Allah’ın izniyle emanet beden oturuyor...”

Allah’ın izniyle emanet beden oturuyor.
- Neye döndü? Allah’ın iradesine döndü. Hiçbir benlik yok ortada. Tekrar “Ben oturuyorum”a dönelim.
Ben oturuyorum.

- Kasılmaya başlarsın. Hissedebiliyor musun? (Hiçbir şey hissetmediğimi suratımdan anlayınca, aynı işlemi bu kez “Ben yürüyorum / Allah emanet bedeni yürütüyor”la devam ettiriyor. Kalkıyoruz, yürüyoruz odanın içinde. Ama bende tık yok. Ne ferahlama ne daralma. Son olarak zihnimi bloklamayı deniyoruz: “Allah’ın izniyle emanet beden düşünüyor”... Bunu deyince zihne kal gelmesi ve düşünememem lazımmış. “Düşünemiyorsun değil mi?” diye soruyor. Benim ‘şeytani’ zekâm durmadığı gibi, sürekli adamın beni kandırmaya çalıştığını söylüyor.

Nasıl bir şey bestseller olmak?
- Zaten ilk kitabımın adı üzerinde: ‘Allah De Ötesini Bırak’... Biz Allah dedik ötesini bıraktık. Kitapları herkes birbirine tavsiye ediyor. Bu, parayla, reklamla olacak şey değil.

BAŞBAKAN'IN DANIŞMANI DA GELİYOR

Yazarlığınız dışında danışmanlık da veriyorsunuz ve iki temel tekniğiniz var: Teatral terapi ve nur terapisi. Nedir bunlar?
- Teatral terapi çok şükür bir ilim. Psikolojiyi bozan nedir?
Nedir?
- Zihin. “Bak sen aldatıldın” diyor, “Hakkını aldı” diyor, “Kaynana” diyor, “Görümce” diyor... Altüst etmeye çalışıyor. Bu odayı danışanıma kafamızın içi olarak betimlettiriyorum. Dışarıdaki bir arkadaşım zihin oluyor. Oradan okuyor: “Sen mutsuzsun, bak yalnızsın...” O sırada kapıyı ittirtiyorum danışana. İttikçe zihin dışarıda kalıyor. Zihne bir mesaj veriyorsun kal geliyor. Başbakan’ın tercümanı da geliyor bana. Kısmetse Başbakan’a zihin kontrolü... Yani her yerden insanlar bizi çağırıyor.

BAŞBAKAN'A DA TERAPİ YAPACAĞIM

Başbakan’a da mı bu hizmetten vereceksiniz?
- Bir teklif var. Geçen tercümanı geldi. Panik atakla ilgili terapi yaptık.
Tayyip Erdoğan’dan bahsediyoruz değil mi?
- Evet, evet. Yani işin o kısmını kullanmak istemem ama şunu demek istiyorum: Bu bir ilim.

PANİK ATAĞI TEDAVİ ETTİĞİNİ İDDİA EDİYOR

“Depresyondan korkma! Onu kucakla, onu sarmala ve ona karşı asla ilaç kullanma!” diyorsunuz. Ne demek istiyorsunuz?
- İlaç kullanmayın demiyorum orada. Depresyon aydınlanmanın habercisidir diyorum. Depresyon ve panik atak için ilaca gerek yok.

Tek seansta panik atağı, depresyonu tedavi ettiğinizi iddia ediyorsunuz. Bu bilimin, tıbbın alanına girmek olmuyor mu?
- Biz bunların eğitimini zaten aldık. Bunu çok yansıtmıyorum ben. İletişim mezunuyum. Ama ben aşk yolundayım. Bir Mevlana’ya, “Sen necisin?” denmez. Biz insanı, hayatı okuduk. Eğitim, kişisel gelişimler, NLP’si, Kuantum’u, yaşam koçluğu, hepimiz buralardan geçmedik mi?

SEYİT SOYUNDAN OLDUĞU İDDİASINDA

Dini eğitiminiz var mı?
- Seyit soyundan gelen enerjinin dışında, kendimi fıkıh olarak çok geliştirdim tabii... Ama okuyarak anladığım...

Nasıl başladı bunlar hayatınızda? Normalde ne iş yapıyordunuz?
- Ben daha önce bilgisayarlarla uğraşıyordum. Bilgisayar donanımı üzerine. 93’lerde...

Kaç yaşındasınız bu arada?
- 40 yaşındayım. Ama çocukluğumdan beri hep o vardı bende. Hep bu tefekkür hali. Aslına bakarsan biz efendimizin (Hazreti Muhammed’i kastediyor) soyundan geliyoruz. Geylani soyundan geliyoruz.

BİR SEANSIN ÜCRETİ 450 LİRA

Bir makalenizde psikologları ruh ticareti, diyetisyenleri beden ticareti yapmakla suçluyorsunuz. Ama pek çok insan da sizin gibi insanların başkalarına tuzak kurduğunu düşünüyor...
- Genellemek istemem. Üç-beş tane bu işi güzel yapan insan var. Benim kızdığım nokta insanları ilaçla uyuşturmak. Panik atağa şu ilaç, depresyona bu ilaç... Bu değildir terapi. Kapıdan çıktıktan sonra sorunla tekrar baş başayım. Benim insanım zaten maddi sıkıntı yaşıyor. Bir daha git-gel yaptırma.

Siz ücretsiz yapıyorsunuz herhalde.
- Bakın işin ticaretini yapsam, günde dört terapi yapmam. 50 tane yaparım. Artı; benim rakamım 900’ken, ünlü olunca 450’ye düşürdüm. Bana danışanlarım “Bu kadarcık mı alıyorsunuz?” diyorlar.

 Haberi Yazdır
Etiketler: uğur koşar , kitap , nur terapisi ,
 
Yorum Ekle
1000
   

  Bu habere yapılan yorumlar

  70 Yorum

  Sırala : Son Yorumlar |

  Onay Bekleyen Yorumlar (0)

  • Tuncay
   / @ MYK

   04 Haziran 2015 Perşembe 09:51

   Kardeşim herkes adama odaklanmış. Ben 3 kitabını okudum, hiç bir zaman kitaplarını okudum diye adama hayranlık beslemedim. Kitaplarında hep reklamını yapmış, rahatsız edici. Ama hatasız kul olmaz. Kitapları bende farkındalık yarattı. Allah yakın olmamı gerektiğini hatırlattı. Şimdi çok daha huzurluyum. Çok etkisini gördüm. Burda kitap araç. Adam farkındalık yaratıyor. Sen boş yere isyan ettiğinin boş yere öfkelendiğini anlıyorsun. Bence kitabı okuyun, Siktir et adlı kitabı okuyorsun da elin yabancı yazarına laf etmiyorsunuz. Bana Allah de yeter, diyen adama dünyanın lafını ettiniz. Ne demişler, hocanın dediğini yap ama yaptığını yapma. Adam uğraşmış kopyala yapıştırda yapsa bir emeği var ve bundan para kazanması bence normal.
   Cevapla

  • A.E

   25 Şubat 2015 Çarşamba 02:05

   Kitaplarını okumadan gitmiş olmalısınız.
   Cevapla

  • dursun durak

   10 Şubat 2015 Salı 20:11

   Yaa birde Allah rizasi icin hizmet verseniz
   Cevapla

  • H.K

   20 Ocak 2015 Salı 10:55

   MERHABA BEN BİR ANNE İM, 13 YAŞINDA OĞLUM VAR. 7 YILDIR OLUMU GÖTÜRMEDİYİM YER KALMADI, İLAÇLAR SAÇMA SAPAN KONUŞMALAR DÜNYA KADAR HARCAMALAR YAPTIM ÖNEMLİ DEİL DEDİM MADİYAT. ÖNEMLİ OLAN ÇOCUĞUMUN MUTLU VE HUZURLU OLMASI DEDİM. AMA NAFİLE ÇARE BULAMADIM. 4 AY KADAR ÖNCE UĞUR BEYE E GİTTİM OĞLUM İÇİN. TERAPİSİ KESİNLİKLE İŞE YARIYOR KESİNLİKLE . YILLIARDIR ÇOCUĞUMUN KAFASINDAN ÇIKARIP ATAMADI ŞEYLERİ ONUN SAYASİNDE ATTI - BUNU OĞLUM KENDİ Sİ ANNANESİNE İTİRAF ETMİŞ . 13 YASINDAKİ ÇOCUK BEN ARTIK RAHATLADIM ESKİSİGİBİ BUNLARI DÜŞÜNMÜYOR ÜZÜLMÜYORUM DİYÖR ( KİMSE ONA BU KONUYLA SORU SORMADAN). - YABANCI YAZARLARA İNANIYORUZ DA BİZİM İNSANIMIZA ALLAH DERKEN NEDEN İNANMIYORSUNUZ.
   Cevapla

  • Dr.Celal

   14 Aralık 2014 Pazar 21:44

   MYK tam yorumlamış.Başka yoruma gerek yok.
   Cevapla

  • hudhud

   28 Kasım 2014 Cuma 19:49

   En karli ticaret din Ticareti'dir.
   Cevapla

  • BEYLER BEYİ

   28 Kasım 2014 Cuma 14:38

   BU AYAKLAR İYİ SÖMÜRMEYE DEVAM
   Cevapla

  • MYK

   26 Kasım 2014 Çarşamba 11:05

   BU ŞAHSIN TEK AMACI İNSANLARI SÖMÜRMEYİ MEŞRULAŞTIRMAKTIR GÜNEYDOĞU BÖLGESİNDE BU TİPLER HER KÖŞEDE VAR KİMİNE ŞEYH BABA KİMİNE CIDO DENİLİYOR HAYATLARINI İNSANLARI SÖMÜRMEYE ADAMIŞ TİPLER SÖMÜRÜ ARACI ALARAK KULLANDIKLARI EN ÖNEMLİ ŞEY PEYGAMBER SOYUNDAN GELDİKLERİNİ İDDİA ETMELERİDİR
   Cevapla

  • MYK

   26 Kasım 2014 Çarşamba 11:02

   BU ŞAHSIN TEK AMACI İNSANLARI SÖMÜRMEYİ MEŞRULAŞTIRMAKTIR GÜNEYDOĞU BÖLGESİNDE BU TİPLER HER KÖŞEDE VAR KİMİNE ŞEYH BABA KİMİNE CIDO DENİLİYOR HAYATLARINI İNSANLARI SÖMÜRMEYE ADAMIŞ TİPLER SÖMÜRÜ ARACI ALARAK KULLANDIKLARI EN ÖNEMLİ ŞEY PEYGAMBER SOYUNDAN GELDİKLERİNİ İDDİA ETMELERİDİR
   Cevapla

  • Yucelhoca

   25 Kasım 2014 Salı 09:49

   Şarlatan.
   Cevapla
   Bu elma her derde deva!
   Bacağı kesildi hayatı değişti
   YAŞAM05 Eylül 20157728 Kez İzlendi!
   Bacağı kesildi hayatı değiştiSergei Kutovoy 17 yaşındayken trafik kazası geçirdi ve bacağını kaybetti ama hayata bakışı da değişti.
   Avrupa'da mülteci dramı binlerce kişi yürüyor
   DÜNYA05 Eylül 20153859 Kez İzlendi!
   Avrupa'da mülteci dramı binlerce kişi yürüyorMacaristan’ın başkenti Budapeşte’deki Keleti istasyonunda bekletilen yüzlerce sığınmacı yürüyerek Avusturya’ya gitmeye başladı.
   Cumartesi gününe özel kareler
   MİZAH05 Eylül 2015
   Cumartesi gününe özel kareler9721 Kez İzlendi!
   Üzümünü ye bağını sorma, bakın nerede yetişiyorlar!
   FAYDALI BİLGİLER05 Eylül 2015
   Üzümünü ye bağını sorma, bakın nerede yetişiyorlar!8930 Kez İzlendi!
   Apple'dan kalemli tablet
   BİLİM/TEKNOLOJİ04 Eylül 2015
   Apple'dan kalemli tablet2883 Kez İzlendi!
   Diğer Siteler İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
   Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98
   Yükleniyor...