eposta yazdır zoom+ zoom-

Baktı ki oy getiriyor o da Erdoğan'a saldırdı!

Baktı ki oy getiriyor o da Erdoğan'a saldırdı!

ALMANYA seçimleri için geri sayım sürüyor. Angela Merkel'in koltuğunun en güçlü adayı Martin Schulz parti genel başkanlığını yüzde 100 oyla kaptı. Yaptığı ilk açıklama ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-03-2017 09:48 - Güncelleme: 20-03-2017 09:48

ALMANYA'da Sosyal Demokrat Parti'nin başbakan adayı Martin Schulz, olağanüstü genel kurulda oyların tamamını alarak genel başkan seçildi.

Arena Berlin'de yapılan olağanüstü genel kurulda Schulz, geçerli 605 oyun tamamını alarak genel başkan oldu. Oylamada 3 oyun geçersiz olduğu açıklandı.

"BU SONUÇ BAŞBAKANLIK YOLUNU AÇACAK"

Schulz, yaptığı teşekkür konuşmasında, ''Bu benim ve hepimiz için muhteşem bir an. Bu sonucun bize Başbakanlık yolunu açacağına inanıyorum'' dedi.

BAKTI Kİ OY GETİRİYOR ERDOĞAN'A SARDI

Partililere teşekkür ettikten sonra konuşmasına devam eden Schulz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı:

“Aynı şekilde Almanya ve diğer ülkelerin Nazilerle kıyaslanmasını da kabul edemeyiz.Kim insanları birbirine karşı kışkırtmaya çalışırsa, ona ‘dur’ demeliyiz. Bu nedenle Bay Erdoğan’a da açıkça bunun böyle devam edemeyeceğini söylemeliyiz. Kendisine stratejisinin er ya da geç başarısız olacağını belirtmeliyiz. Türkiye on yıllardır olmadığı kadar kutuplaşmış durumda. Bu durumdaki bir ülkede yapılması gereken, insanları yeniden bir araya getirmek, birleştirmektir. Bir cumhurbaşkanının asıl görevi budur, halkını ve insanları birleştirmek. Kendisine ve Ankara’ya göndermemiz gereken mesaj bu olmalıdır.”

PARTİNİN GENEL BAŞKANI, SCHULZ İÇİN ÇEKİLMİŞTİ

Eski SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel, 25 Ocak'ta partinin genel merkezi Willy Brandt Haus'ta düzenlenen basın toplantısında Schulz'un seçimlerde daha fazla şansı olduğunu belirterek, ''Partimiz ve kendimiz için doğru karar bu. Ben başbakan adayı olmayacağım'' ifadesini kullanmıştı.

SPD Genel Başkanlığını bırakacağını açıklayan Gabriel, Başbakan adaylarının Martin Schulz olduğunu ilan etmişti. Halen Dışişleri Bakanı olan Sigmar Gabriel, 7 yılı aşkın süre SPD'nin genel başkanlığını yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Baktı ki oy getiriyor o da Erdoğan'a saldırdı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Ali Naci ÖZBULUT 20 Mart 2017 12:39 Almanya,Avrupanın hepsi ve ABD şunu iyi bilsin Sayın Erdoğan ve Erdoğandan sonra gelen T.C.Siyasetçileri artık Cumhurbaşkanımızın siyasetini izleyeçekler.Çünkü Artık Türkiye emir alan bir devlet değildir.Bütün Dünya Ülkeleri siyasetlerini gözden geçirsin.Sene 2017 --1940-50-60-70-80-1990 yıllar çoktan geçti.

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Angela Merkel
ANGELA MERKEL KİMDİR?

Angela Dorothea Merkel 17 Temmuz 1954 Hamburg doğumlu ve Almanya başbakanı'dır. Merkel, Alman Parlementosuna Mecklenburg-Vorpommern'den 22 Kasım 2005 tarihinde Almanya Başbakanlığına seçilmiştir. 10 Nisan 2000'den bu yana da Hristiyan Demokra

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro