eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakandan söke söke söz aldı!

Bakandan söke söke söz aldı!

TBMM Genel Kurulu’nda kürsüye çıkan Türkiye'nin ilk Roman milletvekili CHP’li Özcan Purçu, 2016 bütçesinden pay istedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 18-12-2015 18:22 - Güncelleme: 19-12-2015 00:59

Türkiye'nin ilk Roman milletvekili Özcan Purçu, Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan Romanlar için bütçeden pay alma sözü verdi. CHP milletvekillerinin ayakta alkışladığı Purçu, hem konuşması hem de hareketleriyle Meclis'in şimdiden en renkli ismi olmayı başardı.

Türkiye’nin ilk Roman kökenli milletvekili Özcan Purçu, meclis genel kurulunda geçici bütçenin 2’nci maddesi görüşülürken söz aldı.

BAKANDAN SÖZ ALDI

Özcan Purçu bütçeden Romanlara da pay istedi. Maliye Bakanı Naci Ağbal’a dönen Özcan Purçu, Romanlara bütçeden pay verilmesi konusunda “Söz mü sayın bakanım söz mü” dedi.

Özcan Purçu, milletvekillerini Romanca selamlayarak “Allah aşkına Romanları sevmeyen var mı? Romanlar kadar güler yüzlü olan var mı? Ama en fakir de Romanlardır” sözleri üzerine hem muhalefet hem de iktidar sıralarında uzun süre alkışlandı.

Purçu konuşmasını bitirdikten sonra da CHP’li milletvekilleri ayağa kalkarak alkışladı.

MİLLETVEKİLLERİYLE KUCAKLAŞTI

Sempatik konuşması ve tavırlarıyla milletvekillerine kahkaha attıran Özcan Purçu Maliye Bakanı, Meclis Başkanı ile tokalaştıktan sonra AK Parti sıralarına yönelerek milletvekilleriyle kucaklaştı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bakandan söke söke söz aldı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Recep 19 Aralık 2015 00:26 Helal Olsun sana Adam gibi bir Adam yolun bahtln aclk Olsun

    CEVAP YAZ 0 9

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro