eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakandan korkutan açıklama! Türkiye için tehlike çanları çalıyor!

Bakandan korkutan açıklama! Türkiye için tehlike çanları çalıyor!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 'Türkiye'de diyabet için tehlike çanları çalıyor. Önümüzdeki yıl içinde bilimsel kongre hazırlığı yapıyoruz' açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-11-2017 17:15 - Güncelleme: 16-11-2017 17:15

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Karadağ Sağlık Bakanı Kenan Hrapoviç ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Bakan Demircan, kabulde yaptığı konuşmada, 'Türkiye'de diyabet için tehlike çanlarının çaldığını ve önümüzdeki yıl içinde bilimsel kongre için hazırlık yaptıklarını açıkladı. Demircan şıu açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE İÇİN TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR

Türkiye'deki diyabetli sayısının artmasına ilişkin bir çalışmanın olup olmayacağına ilişkin soru üzerine ise Bakan Demircan, "Türkiye'de diyabet için 'tehlike çanları çalıyor' desek abartmış olmayız. Şu anda OECD ülkeleri içerisinde diyabet noktasında ikinci sıradayız. Bu hiç sevindirici bir durum değil. Obezitede de diyabetle birlikte ele alacağımız bir diğer konu.

BU CİDDİ BİR UYARI

Bunu ciddi bir uyarı olarak algılayan bakanlığımız, önümüzdeki yıl içerisinde diyabetle ve obezite ile ilgili bir bilimsel kongre hazırlığı yapıyoruz. Bunu masaya yatırmalıyız. Bu konuda bizi olumsuz etkileyen faktörleri bir bir ortaya koyacağız, gereken tedbirleri halka arz edeceğiz." yanıtını verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakandan korkutan açıklama! Türkiye için tehlike çanları çalıyor! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Donkişot Vatandaş 16 Kasım 2017 20:07 Prof.Dr. Canan Karatay'ı sağlık Bakanı yapın. Bu ülkede ne kalp hastası ne de şeker hastası kalır. Ama ilaç ve şeker firmaları buna izin vermez. Hükümeti yıkarlar. Nişastadan en zararlı şekeri üreten avrupadan kovulan bir amerikan yahudi firması ile ünlü bir Türk büsküvi markası, şeker pancarından şeker üreten Türk şeker fabrikalarını satın alıyor ve kapatıyor. Hiç bir önlem almıyoruz. Üstelik teşvik ediyoruz. Bu amerikan firması o kadar güçlü ki lobi çalışmalarıyla hükümet yıkıyor hükümet kuruyor. Kısacası işimiz çok zor.

    CEVAP YAZ 1 1
KİMDİR ?
Ahmet Demircan
AHMET DEMİRCAN KİMDİR?

13 Temmuz 1954'te Samsun'da doğdu. Baba adı Mehmet Faik, anne adı Behiye'dir. Tıp Doktoru, Genel Cerrah; Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede Genel Cerrahi İhtisası yaptı.  Samsun 1 No'lu Sağ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro