eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan'dan dolar açıklaması: Müdahale...

Bakan'dan dolar açıklaması: Müdahale...

Döviz kurundaki aşırı yükselişle ilgili konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci artışın spekülatif olduğunu, müdahale etmemek gerektiğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-11-2017 16:37 - Güncelleme: 17-11-2017 16:37

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci dövizdeki artışla önemli açıklamalarda bulundu konuştu. Kurdaki hareketliliğin tamamen spekülatif olduğunu söyleyen Zeybekci, kura müdahale edilmediği yönündeki eleştirilere de cevap verdi. Zeybekci, "Müdahale etmemek lazım, dokunmamak lazım. Ekonomi böyle sağlıksız spekülatif atakları kendi kuralları çerçevesinde mutlaka ve mutlaka halledecektir." diye konuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından düzenlenen "Kadın Girişimciler Uluslararası 2. Konferansı"na katıldı.

"TAMAMEN SPEKÜLATİF"

Bakan Nihat Zeybekci, "İnşallah 2018 yılında enflasyonla ilgili çok iyi, hissedilir iyileşmeleri yaşadığımız bir yıl olacak. Kurla ilgili de tamamen spekülatiftir, tamamen. Türkiye'nin bir yıl kısa vadeli bir yıllık geleceği ile ilgili toplam özel sektör ve kamu borçları anlamında baktığımız zaman mükellefiyetlerini yüzde 100 yerine getirmesi garanti altındadır. Hiçbir sorunu yoktur. Ama bunların olduğu bir ortamda algı ile ilgili bir sıkıntımız var, spekülasyonla ilgili sıkıntılarımız var.

"DOKUNMAMAK LAZIM"

Hep şunu söyledik, kendimize olan öz güvenimizle söyledik 'efendim neden müdahale edilmiyor?' Müdahale etmemek lazım, dokunmamak lazım. Ekonomi böyle sağlıksız spekülatif atakları kendi kuralları çerçevesinde mutlaka ve mutlaka halledecektir. Biz geleceğimize bakacağız. Geleceğimiz çok sağlıklıdır, hele hele kadın eli dokunduğu ve kadın eli güçlü bir şekilde hissedilmeye başladıktan sonra" diye konuştu.   Bakan Zeybekci, konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, KAGİDER Başkanı Sanem Oktar ve Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner'e TEMA Vakfı Ağaç Dikme Sertifikası verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan'dan dolar açıklaması: Müdahale... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • pala 17 Kasım 2017 17:20 reis konuştukça dolar fişekliyor.

    CEVAP YAZ 2 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro