eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Ziya Selçuk'tan öğrencilere Mustafa Kemal tavsiyesi

Bakan Ziya Selçuk'tan öğrencilere Mustafa Kemal tavsiyesi

Mill Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün ilk yurt içi ziyaretine çıktı. Şanlıurfa'da bir okulda öğrencilerle buluşan Bakan Selçuk, öğrencilere Mustafa Kemal Atatürk'ten örnekler verdi. Bir öğrencinin sistem değişikliklerinden dert yanması üzerine Bakan Selçuk 'artık ani değişim yok' diye cevap verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-09-2018 12:59 - Güncelleme: 19-09-2018 13:40

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şanlıurfa'da Haliliye Okul Kampüsü'nün açılışında öğrencilere hitap etti. Bakan olduktan sonra ilk ziyaretini Şanlıurfa'ya yapmasının özel bir anlamı olduğunu ifade etti. "Binalar dikilir, yeni inşaatlar yapılır. Burada önemli olan şey, bizim insan kaynağımızın yetişmesi" diyen Selçuk, aralarından yeni Aziz Sancar'ların Mustafa Kemal'lerin çıkması gerektiğini söyledi. "Düşünün, 4 binden fazla kitap okumuş Mustafa Kemal Atatürk. Okuduğumuz kitapları sayalım, kaç tane kitap okuduk ve bunun sonucu nedir. Emek olmadan, yemek olmaz." sözleriyle Mustafa Kemal Atatürk'ten öğrencilere örnekler verdi.

Bakan Selçuk, uzun araç konvoyuyla Zeytin Dalı Harekatı Kampüsü adı verilen Haliliye Eğitim Kampüsü'ne geçti. Açılışta konuşan Bakan Selçuk, Şanlıurfa'nın gönül şehri olduğunu belirterek "Peygamberler şehrinde Şanlıurfa'da sizlerle beraber olmak ve Türkiye'deki ilk ziyaretimi Şanlıurfa'ya yapmış olmaktan gerçekten büyük mutluluk duyuyorum.

NİYE ŞANLIURFA'YA GİTTİ?
Bana hep şunu sordular; dediler ki; '81 il içerisinde niye Şanlıurfa'yı tercih ediyorsunuz?' O bana kalsın dedim. Çünkü Şanlıurfa gönül şehridir, gönlümde kalsın dedim. Buradaki halinizi görünce de ne kadar doğru karar verdiğimi anladım. Sayın belediye başkanımızın sesinde o heyecanı görünce, sayın valimizin yaptığı değerlendirmeyi hissedince, Şanlıurfa'ya çok çok özel bir bakış gerektiğini anlamış oldum. Bu şehirler sadece bizim değil, dünyanın şehirleri. Bizim kimliğimiz, ailemiz Şanlıurfa. Burayı yüceltmek istiyoruz, insanlarımızı yaşatmak istiyoruz. Bu toprakları bereketlendirme istiyoruz" dedi.

'YENİ KAZANCI BEDİHLER DUYMAK İSTİYORUM'
Konuşmasında öğrencilere seslenen ve kitap okuyup çok çalışmak gerektiğini öğütleyen Bakan Selçuk, şu ifadeleri kullandı:

"Sizler bizi hayrette bırakacak gelişmelere imza atmalısınız. Yeni Aziz Sancarlar çıkarmak durumundasınız. Sporda, sanatta yeni isimler oluşturma durumundasınız. Ben artık yeni Kazancı Bedihler duymak istiyorum. Bu binaların çok da önemi yok. Binalar dikilir, yeni inşaatlar yapılır. Burada önemli olan şey, bizim insan kaynağımızın yetişmesi. Bizim derdimiz, kendi kendimizle yarışmak değil, bizim derdimiz dünyayla yarışmak. Büyük güçlerle rekabet edip, bunu sürdürülebilir hale getirmektir. Bunun için size güveniyoruz, bu konu sizin omuzlarınızda yükselecek.

NASIL BİR ÖĞRETMEN MUSTAFA KEMAL'İ GÖRDÜYSE...
Sizler buranın hakkını verirseniz, içinizden birçok değerler, sanatçılar çıkacak, Mustafa Kemaller çıkacak. Nasıl ki bir öğretmen Mustafa'da Kemal'i gördüyse ve oda bir Türkiye inşasında arkadaşlarıyla beraber bir Türkiye ortaya koyduysa, biz de bunu yeniden sizinle yapmaya talibiz. Düşünün, 4 binden fazla kitap okumuş Mustafa Kemal Atatürk. Okuduğumuz kitapları sayalım, kaç tane kitap okuduk ve bunun sonucu nedir. Emek olmadan, yemek olmaz. Ve siz eğer çok çok çalışırsanız, bizim sizin sayenizde yol almamız mümkün olacak. Bizim davamız, eğitim davası. Biz büyük Milli Eğitim ailesi olarak sizin için her şeye hazırız. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın eğitime gösterdiği iradesiyle, şu ana kadar yaptığımız birçok başarıya, geldiğimiz bu noktaya kalite açısından yeni tuğlalar ekleyeceğiz. Urfa için özellikle yapacağız. çünkü hepimiz Urfalıyız ezelden. Yani kampüsümüz, hayırlı uğurlu olsun."

"ANİ SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ ARTIK YOK"
Hedefini sorduğu bir öğrencinin "Bakan olmak istiyorum, sizi çok seviyorum." sözleri üzerine Selçuk, "Emin misin? İşin çok zor olur." diye gülümseyerek yanıt verdi.

Sınıftaki diğer bir öğrencinin sürekli sistem değişikliği istemediğini belirtmesi üzerine de Bakan Selçuk, "Ani sistem değişikliği artık yok. Söz ani frende yok, ani gaz da yok, tamam. Siz şimdi böyle liseye başladınız ya liseyi de böyle bitireceksiniz inşallah." karşılığını verdi. 

Selçuk'a temaslarında Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Gülendar Açanal, Halil Özşavlı ile MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz da eşlik etti.

Konuşmaların ardından kampüs okulların açılışı yapıldı. Bakan ve beraberindeki heyet sınıfları gezerek öğrencilerle konuştu. Öğrencilerin servis ücreti artışı ve okul sıraları ile bazı okulların kitaplarının temin edilmediği sorusunu cevaplandıran bakan Selçuk, öğrencilere bu sorunlarının kısa sürede hallolacağını söyledi. Öğretmenlerle bir toplantı gerçekleştiren Bakan Selçuk, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Suriyeli sığınmacıların eğitim gördüğü okula geçti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 15 Ekim'e kadar sabretsinler

Bakan Selçuk'tan ezber bozan bir açıklama daha: Teneffüs...

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan Ziya Selçuk'tan öğrencilere Mustafa Kemal tavsiyesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Misafir 19 Eylül 2018 16:46 Sn. Bakan, herşey kitap okumaya olmuyor maalesef. Darbeciler, nitelikli dolandırıcılar, katiller, hırsızlar sizin söylediğiniz gibi çok kitap okumuş adamlar. Eeee! Ne oldu şimdi? Bu çocukların ahlakı için birşeyler yapılmazsa bir nesil daha buharlaşacak. Hem eğitim hem öğretim. Sadece eğitimi konuşup duruyoruz.

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro