eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan kadınlara istihdam sözü

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan kadınlara istihdam sözü

Yeni kabinenin Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk göreve gelir gelmez kadınlara atama sözü verdi. Sosyal medya hesabından kadına vurgu yapan mesajlar paylaştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-07-2018 16:47 - Güncelleme: 10-07-2018 16:47

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni kabinenin iki kadın bakanından biri oldu. Selçuk, göreve gelir gelmez kadın ve aile mesajı vererek önümüzdeki dönemde kadın istihdamına değer vereceğini ifade etti. Twitter hesabından paylaşımlar yapan Bakan, en kısa sürede 3 bin ASDEP'li personelin istihdamınının yapılacağını açıkladı.

'Mutlak yoksulluğu tamamen yok etmeye kararlıyız.' diyen Selçuk' Sosyal politikalarda adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdik. Türkiye son 10 yılda yoksulluğu en fazla azaltan ülke oldu. Çok daha güçlü bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız.' dedi.

"KADIN İSTİHDAMINA ÖNEM VERECEĞİZ"

Selçuk, Türkiye'nin son 12 yılda yaklaşık 8 milyon insanına iş imkanı sunduğunu, Avrupa'da son 12 yılda iş bulan insandan daha fazlasını Türkiye'nin vatandaşlarına sağladığını ifade etti. Kadın istihdamına önem veren bir hükümet olacağının vurgusunu da yaptı.

3 BİN PERSONELE İSTİHDAM SÖZÜ

3 bin personele şimdiden istihdam sözü veren Bakan Selçuk şunları yazdı: Bakanımız Fatma Betül Hanım, 2018 yılında 3 bin Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personelini istihdam etmeyi planladıklarını bildirmiş. En kısa sürede 3 bin ASDEP'li personelin istihdamını gerçekleştireceğiz.

ASDEP nedir hangi bölüm mezunları ASDEP'e alınır

GÜÇLÜ KADIN VURGUSU

Bir ülkede kadın güçlü olursa, aile güçlü olur. Aile güçlü olursa, toplum güçlü olur. Toplum güçlü olursa, ülke güçlü olur. Bu ülkenin kadınlarını daha da güçlendireceğiz. Güçlü kadın güçlü Türkiye demektir.

Öncelikli hedeflerimiz arasında kadın istihdamını artırmak, kadınların sosyal ve kültürel alandaki faaliyetlerini ön plana çıkarmak var.
Kadın varsa demokrasi var.

Zehra Zümrüt Selçuk aslen nereli yeni Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı kim?

Zehra Zümrüt Selçuk aslen nereli yeni Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı kim?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan kadınlara istihdam sözü haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Misafir 11 Temmuz 2018 07:38 Taciz ve tecavüze hadım çıkarmaya gerek yok! Ülkemizde bu zihniyetin anacı zaten bütün erkekleri hadım etmek üzerine kurulu. Erkek olmanın tek manasının cinsel dürtülerden ibaret olduğunu düşünen bu zihniyet tolum dinamikleriyle oynuyor. Daha çok kadının sosyal içine çekilmesi için özel bir çalışma yapmak ahmaklıktır! Boşanmayı, tacizi, zinayı aklınıza gelebilecek tüm suçların artması demek. En basiti bir tarafta boş kadroya atanan kadın diğer tarafta ailesini geçindirmeyen işsiz erkek bu adaletmi? Herkese iş buldunuzda çalışacak insan sayısı yetmedimi? Kadının asli görevinin ahlaklı, dürüst ülkesini seven bireylerin yetişebilmesine katkı sağlamak olduğunu idrak edemeyen bir toplum batmaya mahkumdur. Kadın işe gidip çalışıyor kendi başına sevgiden ahlaktan yoksun agresif büyüyen erkek çocuklar tacizci şiddet yanlısı suça meyilli büyüyor. Bunu idrak edemeyen bir insana Botaş’ın devlet yönetmeyi çay ocağı teslim etmek o ülkeye ihanettir.

    CEVAP YAZ 0 3
KİMDİR ?
Zehra Zümrüt Selçuk
ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK KİMDİR?

Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Selçuk Zümrüt kimdir aslen nereli ve kaç yaşında? Zehra Zümrüt Selçuk eski bir bakanın kızı. İşte yeni bakanın yaşamından kesitler içeren biyografisi

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro