eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Varank açıkladı: O öğrencilerin işi hazır!

Bakan Varank açıkladı: O öğrencilerin işi hazır!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Sanayi Doktora Programı' desteği kapsamında 33 üniversitenin, 77 farklı sanayi kuruluşuyla yaptığı iş birliği projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Varank, "120 farklı proje aracılığıyla sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda 517 doktora öğrencisi yetiştirilecek" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-11-2018 17:45 - Güncelleme: 21-11-2018 00:15

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Sanayi Doktora Programı' ile ilgili olarak, "120 farklı proje aracılığıyla sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda 517 doktora öğrencisi yetiştirilecek. 33 üniversitenin, 77 farklı sanayi kuruluşuyla yaptığı iş birliği projeleri desteklenmeye hak kazandı" dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, TÜBİTAK ve TÜSİAD tarafından Sabancı Center'da düzenlenen 13. Teknoloji Ödüllerine katıldı.

Bakan Varank, 'Sanayi Doktora Programı' ile ilgili, "33 üniversitenin, 77 farklı sanayi kuruluşuyla yaptığı iş birliği projeleri desteklenmeye hak kazandı" ifadelerini kullandı ve "Hedefimiz 500 doktora öğrencisiyle başlamaktı. Fakat nitelikli talep karşısında daha fazla öğrenci ve sanayicinin bu imkandan faydalanmasını istedik" dedi.

"İŞ ARAMA ZAHMETİNE GİRMEYECEKLER"

Bakan Varank, "Bursiyerlerimiz mezun olduktan sonra iş arama zahmetine girmeyecek, doktora yaptıkları alanda istihdam edilecekler. Böylelikle sanayide nitelikli bilgiyle katma değerli üretimin gerçekleşmesini sağlayacağız" açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan Varank açıkladı: O öğrencilerin işi hazır! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • Misafir 21 Kasım 2018 15:35 İşsizliği genelde yüzde 20 lere,üniversite mezunlarında yüzde 25 lere çıkarma başarısı gösteren iktidarın göz boyaması...Ne zaman ki;alınacak kişiler parti ve görüş ayrımı gözetmeksizin,mülakat heyetleriyle tezgah hazırlanmaksızın,önceden verilen listelere göre değil, başarı sıralamasına göre alınır ise,bu ülkeye o zaman adalet gelmiş demektir!

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Mustafa Varank
MUSTAFA VARANK KİMDİR?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank aslen nereli eşi ve çocukları kimdir? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a en yakın isimlerden olan Mustafa Varank kaç yaşında? Mustafa Varank 1976 yılında Trabzon'un Of ilçesinde d&uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro