eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Soylu'dan vatandaşa uyarı: PKK'ya gidiyor

Bakan Soylu'dan vatandaşa uyarı: PKK'ya gidiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kaçak sigara konusunda vatandaşları uyardı. Alınan her bir dal kaçak sigarayla PKK'ya yardımda bulunulduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-08-2018 11:07 - Güncelleme: 16-08-2018 11:08

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotim Temel Eğitim Sertifika Töreni’ne katıldı. Bakan Soylu, 'Alınan tek bir dal kaçak sigara bile terör örgütünün değirmenine su taşımaktadır. Kimse kusura bakmasın' dedi.

İşte Soylu’nun burada yaptığı konuşmadan satır başları:

HER KAÇAK SİGARA PKK'NIN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR
PKK’nın uyuşturucu ticaretinden elde ettiği gelirin 1,5 milyar dolar olduğunu ifade etmiştim. Kaçak sigaralarının da PKK’nın elinden geçtiğini biliyoruz. Alınan her bir dal sigara bile terör örgütlerinin değirmenine su taşımaktadır kimse kusura bakmasın.

Zehiri gelişmiş laboratuvarlarda üretiyorlar. Bunun da doğal güzergahı bizim güzel ülkemizden geçiyor. Geçerken de maalesef bir kısmında bizim ülkemiz hedef oluyor. Avrupa’da yasal hassasiyet de zayıf. Laboratuvarları gelişmiş Avrupa’nın ama kanunları geri kalmış. Her konuda birlik olan Avrupa bu konuda birlik olamıyor. Uyuşturucuyu özgürlük normları için sıkıştırmaya çalışıyorlar. Cezalar ve uygulamalar farklı farklı.

BİZ OLMASAK AVRUPA'DA AYIK GEZEN GENÇ OLMAYACAK
Bizde cezalar onlara göre çok daha ağır. ABD’nin Afganistan’a müdahale ettiği yıl olan 2002’de haşhaş ekim alanı 17 bin hektardı. 2017 yılında ise üretim alanı tam 328 bin hektara çıkmıştır.

Uyuşturucu meselesi dünyanın üzerine bir çığ gibi gelmektedir. Ancak dünya halen havaya bakıp ıslık çalmaktadır. Beni bağışlasınlar teşbihte hata olmaz. Biz olmasak Avrupa’da ayık gezen genç olmayacak. Buradan nakledileceklerin önemli bir bölümünü engellemeye çalışıyoruz.

UYUŞTURUCU KONUSUNDA KENDİ GÖBEĞİMİZ KESMELİYİZ
Benim tecrübemi paylaşayım: Kimseden bize fayda yok. Uyuşturucu konusunda kendi göbeğimiz kendimiz kesmeliyiz.

Şu anda Türkiye’de hapishanelerde en çok uyuşturucudan tutuklu var. 57 bin kişi…

Terör örgütlerinin yegane varlık sebebi uyuşturucu ticareti olacaktır. Bununla topyekun mücadele etmek zorundayız.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan Soylu'dan vatandaşa uyarı: PKK'ya gidiyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR24 YORUM
  • erol yilmaz 16 Ağustos 2018 14:15 kardesin polis jandarma senin emrinde defilmi.sehirlerin gobeginde tezgahkarda sigara satisi yapilirken polis zabita ne is yapar.al tedbirini sattirma.ben vatandas olarak zaten ekonomik olarak cokuntudeyim tabiki ucuz mal bulursam alirim.kendi hatalarinizi vatandasin uzerine yikmayin.yeter artik

    CEVAP YAZ 1 5
KİMDİR ?
Süleyman Soylu
SÜLEYMAN SOYLU KİMDİR?

Aslen Trabzon Of'lu bir ailenin çocuğu olan Soylu 1969 yılında İstanbul'da doğdu. İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu'nun eşinin ismi Hamdiye Soylu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. Plevne Lisesi mezunu olan S&uu

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro