SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Soylu Baykal'a böyle seslendi: Yüreğin yetiyorsa gel...

Bakan Soylu Baykal'a böyle seslendi: Yüreğin yetiyorsa gel...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın olay yaratan sözlerine çok sert tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-03-2017 14:00 - Güncelleme: 18-03-2017 14:00

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın"sözlerine İçişleri Bakanı Soylu tepki gösterdi.

Soylu,''Ben İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, yüreğin yetiyorsa İçişleri Bakanlığına bir gel, Kemal Kılıçdaroğlu'yla sana kaset kumpasını kim kurdu bir gösterelim'' dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, Deniz Baykal'ın Trabzon'daki sözleri ile ilgili olarak konuştu, Baykal'ı eleştirdi. Soylu kısa şunları söyledi:

''Deniz Baykal'ı gördünüz, ya sen, ey Deniz Baykal, sana söylüyorum, ben İçişleri Bakanı'yım, sen referandumla uğraşacağına sana tuzak kuranlara ait bir iki cümle söyle de milletin gönlü rahatlasın. Kendini savunamayan bir adamdan memlekete ne hayır gelir, hadi söyle. Ben İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, yüreğin yetiyorsa İçişleri Bakanlığı'na bir gel, Kemal Kılıçdaroğlu'yla sana kaset kumpasını kim kurdu bir gösterelim. Onların elinin altında oyuncak olmayın ve bu milleti oynatmayın, iftira atmayın. Senin aklın bu saate kadar bu işlere ermemişse Peygamber efendimizi alet edecek, bu işlerle ilgili konuşacak hale de düşmemeni isteriz. Ayıptır, kutsallarımıza, kutsallarımız üzerinden değerlendirmelere girmemeliyiz, bu yanlıştır" dedi.

DENİZ BAYKAL NE DEMİŞTİ?

Deniz Baykal partisinin Trabzon'da düzenlediği toplantısında anayasa değişikliğine ilişkin konuşmuş ve sözleri oldukça fazla tepki çekmişti.

Baykal şunları söyledi;

Dünyada yok böyle bir uygulama. Türkiye’de niye olsun? Yani ben imkânsızlıkları siyaseten başarmış bir milletim. Gideceğim, ‘al sen beni yönet, istediğini yap’ diyeceğim. Olmaz böyle bir şey arkadaşlar. Beşer şaşar. Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın. Olmaz, kimseye bu yetki verilmez, verilmemeli. Hele 15 yıllık yönetiminde hata üstüne hata yapmış ise, 15 yılda 15 tane büyük hatası varsa bu olmaz

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan Soylu Baykal'a böyle seslendi: Yüreğin yetiyorsa gel... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • KAYI KARATAŞ 19 Mart 2017 01:27 kaset kumpasıymış kuran kendinden bile çıksa deniz bey gibi adam safını degiştirirmi sandı acaba.sapla samanı karıştırarak bir yere varılamaz.hem madem biliyorsunuz izinsiz görüntüleyip ifşa suçtur geregini niye bu zamana kadar yapmadınız bu ahlaka sıgarmı.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro