eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Selçuk'tan uyarı! Bunu yapamazsak...

Bakan Selçuk'tan uyarı! Bunu yapamazsak...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitimde Yönetim Süreci Çalıştayı'nda önemli uyarılarda bulundu. Selçuk; "Biz ilişkileriyle değil, yeteneğiyle, becerisiyle bir yere gelmiş insanlar öne çıksın istiyoruz. Eğer bunu yapamazsak Milli Eğitim Bakanlığı'na dünyanın en iyi yöneticilerini getirin oradan bir şey çıkmaz'' dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-09-2018 11:07 - Güncelleme: 06-09-2018 17:00

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulunu eğitimin her alanında başarıya götüren, emsal okullara göre belirgin fark ortaya koyan Türkiye'nin en başarılı okul yöneticileri ile buluştu.
 
Ankara Başkent Öğretmenevi´nde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla ‘Eğitimde Yönetim Süreci Çalıştayı´ düzenlendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çalıştayda, 18 ayrı kriterde başarılı olan 120 okul müdür ve müdür yardımcısı ile buluştu.

YETENEĞİNİZLE ÖNE ÇIKIN İSTEĞİ: Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bakan Selçuk, "Biz ilişkileriyle değil, yeteneğiyle, becerisiyle bir yere gelmiş insanlar öne çıksın istiyoruz. Eğer bunu yapamazsak Milli Eğitim Bakanlığı´na dünyanın en iyi yöneticilerini getirin oradan bir şey çıkmaz. Üretim yeri, mutfak, sizin bulunduğunuz yerlerdir" dedi.

ÇOCUKLAR İÇİN BURADAYIZ: Yöneticilerden, sahip oldukları makamlara neden sahip olduklarını asla unutmamaları gerektiğini isteyen Bakan Selçuk, "Biz o binalarda, o masalarda neden oturduğumuzu asla unutmamalıyız. Bu makamların hiçbirisi kariyeriniz için bulunan yerler değildir. Bunların hepsi çocukların gözlerinin ışıltısını artırmak içindir. Biz çocuklar için buradayız, başka hiçbir derdimiz yok. Bütün bütçeler bürokrasiler, kadrolar, kariyerler çocuklar içindir" ifadelerini kullandı.

EĞİTİMİN KÖPÜĞÜ: Bakan Selçuk, "Okullarda en çok zemin yenilemeyi biz yaptık. En çok ısı yalıtımlı camı biz yaptık. En çok derslik sayısını biz artırdık. Öğrenci sayımızı biz artırdık. Bunlar eğitimin köpüğüdür. Biz işin aslıyla ilgiliyiz. Ve evrensel olana talibiz. Yani mahalli olana değil. Medeniyet köy yollarından şehir yollarına doğru gitmez. Şehir yollarından köy yollarına doğru gelir. O yüzden bizim muhakkak surette evrensel olana talip olmamız ve milli duruşa sahip olmamız lazım. Özetlersek; küresel düşün, yerel davran değil, yerel düşün küresel davran diyoruz" diye konuştu.

İDARİ BAŞARILAR BİZİ BÜYÜTMEZ: Ardından okul müdürlerine çağrıda bulunan Bakan Selçuk, "Herkesin birtakım idari başarıları olabilir. Ama bunlar bizi büyütmez. Daha doğrusu geliştirmez. O sebeple benim sizlerden istirhamım arkadaşlar bu meseleyi filozofisinden başlayarak oturtmaya gayret etmeniz ve başarı hikayeleriniz konusunda bunu nasıl yaygınlaştıracağınız hususunda bize danışmanlık etmeniz, bize yol göstermeniz ve bu konularda Türkiye´yi nasıl ayağa kaldırırız, nasıl şahlandırırız konusundaki tecrübelerinizi bizimle paylaşmanız. Bizim beklentimiz bu. Bu anlamda da burada yapacağımız çalışma çok verimli olacaktır diye düşünüyorum. Buradan ortaya çıkan sonucu belki bir kitaba dönüştüreceğiz. Belki bir eğitim programı çıkartacağız" şeklinde konuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bakan Selçuk'tan uyarı! Bunu yapamazsak... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • ÖĞRETMEN 08 Eylül 2018 00:29 "KEM SÖZ SAHİBİNE AİTTİR" der atalarımız. Yorumlardaki dil ve üslûb üzücü... Düşüncelerin paylaşılmasına asla karşı değilim; ve samimiyetine ama ifade tarzları -âdeta- kimliklerin aynası.... Sayın Bakanımın liyakatına,samimiyetine inanıyor; Allah yâr ve yardımcısı olsun dileklerimi iletiyorum. Lâkin şunuda belirtmek istiyorum: Hatalı dil ve hoş olmayan ifade sahipleri anne karnından kaç ay sonra dünyaya geldiler acaba... Zaman inşâallah her şeyin en iyi ilacıdır. Her cana selam ve muhabbet...

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro