eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Sarıeroğlu'ndan müjde! Yüzde 10 artacak

Bakan Sarıeroğlu'ndan müjde! Yüzde 10 artacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu kadroya geçecekler için müjde verdi. Sarıeroğlu "4 C'den 4 B'ye emekçi kardeşlerimizin geçişini 2 Nisan itibarıyla gerçekleştirmiş olacağız. Ücretlerinde yüzde 10 artış yapıyoruz. İzin sürelerinde de bir düzenleme gerçekleştireceğiz" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-03-2018 13:36 - Güncelleme: 30-03-2018 13:36

Taşeron işçiler 2 Nisan itibariyle kadroya geçecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu 4 C'den 4 B'ye geçecek işçiler için büyük bir müjde verdi.

4 C'den 4 B'ye geçecek işçilerin maaşlarında yüzde 10'luk artış sağlancak. İşçiler kadroya geçtikten sonra izin süreleri de değişecek ve bu değişiklik sadece 4 C'den 4 B'ye geçecek işçileri kapsayacak.

Sarıeroğlu "4 C'den 4 B'ye geçen emekçi kardeşlerimizin geçişini 2 Nisan itibarıyla gerçekleştirmiş olacağız. Ücretlerinde de yüzde 10 artış yapıyoruz. İzin sürelerinde de bir düzenleme gerçekleştireceğiz" dedi. Bakan Sarıeroğlu'nun açıklamaları şöyle:

YÜZDE 10 ÜCRET ARTIŞI: Dün akşam itibariyle 4 C'den 4 B'ye geçecek kardeşlerimizle ilgili de kararnamemiz Resmi Gazetede yayınlanmış durumda. Yüzde 10 ücret artışı ile izin sürelerini düzenleyerek 4 C'den 4 B'ye emekçi kardeşlerimizin geçişi de 2 Nisan itibariyle gerçekleştirmiş olacağız.

BAZI DETAYLAR YAZMIYOR

Tabi ki söz konusu kararnamede bazı detaylar yazmadığı için böyle sabah itibariyle çalkantı yaşadık. Basın açıklamamızı arkadaşlarımız yapıyorlar.

BU KONUYLA İLGİLİ ADIMLARIMIZI ATTIK

Ücretlerinde yüzde 10 artış yapıyoruz izin sürelerinde de bir düzenleme gerçekleştireceğiz. Dün yaptığımız Kamu Personel Danışma Kurulu'nda bu konularla ilgili adım attık.

Ekonomide devrim gibi kararları Başbakan açıkladı

PAYLAŞ tw fb gp
Kaynak : AA

YORUM YAZIN Bakan Sarıeroğlu'ndan müjde! Yüzde 10 artacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR35 YORUM
  • adem yolcu 31 Mart 2018 10:41 Bu Taşeron Yasasında DSİ ve Karayollarında uzun dönem çalışabiliyorlarken bizleri belediyelerde 50 yaşında primleriniz doldu zorla emekli ettiniz ya sayın CBaşkanı, Başbakan ve Bakan ve kimin bunda parmağı varsa HİÇ KİMSEYE Hakkımızı Helal Etmiyoruz. Verdiğiniz 1200tl ye muhtaç ettiniz. Piyasa teşvik var diye de emekli çalıştırmıyor. Sanayiye muhacir kardeşlerimiz ihya etti. Bu yaptığınızı asla asla unutmayacağız çoluk çocuk ve bunu her yerde yüksek sesle söyleyeceğim. Siz artık Adaletsiz Kalkınma Partisi oldunuz. Herkes yoluna artık. Sizin samimiyetiniz ve deseğiniz Tribünlere değil mi? Engelli kardeşlerimizden olumsuz etkilenirsiniz diye onları emekliliğini geri çektiniz. Bizlere belediyenin diğer KİT lerinde çalıştırmaktan imtina ettiniz siyasi beklentileriniz yüzünden. Ama takipteyiz boşalan yerlere ittifak yaptığınız Kemalist Milliyetçileri dolduruyorsunuz. A tabi ya ittifak ın bir bedeli olmalıydı deil mi? (:

    CEVAP YAZ 0 12
KİMDİR ?
Jülide Sarıeroğlu
JÜLİDE SARIEROĞLU KİMDİR?

7 Haziran 1979 Adana doğumlu olan Sarıeroğlu; ilk, orta ve lise öğrenimini Adana'da tamamlamasının ardından Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. AK Parti Genel Merk

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro