Bakan Kasapoğlu'ndan gençlere TEKNOFEST İstanbul daveti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Samsun Atakum Gençlik Merkezi’nde insansız hava aracı yapımı üzerine çalışmalarını sürdüren 4 mühendis genci makamında kabul etti.

Yaklaşık bir buçuk yıldır 'drone' üzerinde çalışmalar yapan İsmail Kuşçu, Furkan Gündoğdu, Mehmethan Demir ve Hüseyin Yazıcı ile yakından ilgilenen Bakan Kasapoğlu, gençlerin yaptıkları bu çalışmaları her zaman destekleyeceklerini ifade etti. Bakan Kasapoğlu ayrıca, gençlerin teknoloji alanındaki faaliyetlere daha küçük yaşlarda başlaması için çalıştıklarını vurguladı.

Tüm gençleri TEKNOFEST İstanbul’a davet eden Bakan Kasapoğlu, "20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı'nda yapılacak 'TEKNOFEST İstanbul’a tüm gençlerimizi bekliyoruz. Bizler de inşallah Atakum Gençlik Merkezi’ndeki arkadaşlarımızla ve onların ürettiği insansız hava aracı ile orada olacağız’’ dedi. Mühendis gençlerin Gençlik ve Spor Bakanlığının katkıları ile ürettiği insansız hava araçlarını da inceleyen Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerden araçların yapım aşamaları ile ilgili bilgi aldı.

  • Teknoloji 12 Eylül 2018 16:42
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Bakan Kasapoğlu'ndan gençlere TEKNOFEST İstanbul daveti videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro