eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Işık'tan El Bab açıklaması!

Bakan Işık'tan El Bab açıklaması!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İzmir'de El Bab operasyonu hakkında bilgi verdi. Işık, El Bab'a çok önceden girildiğini bugün itibariyle de kentin tamamının kontrol altına alındığını duyurdu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-02-2017 18:17 - Güncelleme: 24-02-2017 00:17

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Fırat Kalkanı Harekatı'nda El Bab'ın tamamının TSK destekli ÖSO'nun kontrolüne geçtiğini söyledi. TSK'dan yapılan açıklamada El Bab ilçe merkezinin ele geçirildiğini duyurmuştu.

Fikri Işık, Suriye'nin halep kentine bağlı El Bab ilçesindeki son gelişmelerle ilgili bilgi verdi. El Bab'a çok önceden girildiğini; ancak bugün itibariyle El Bab'ın tamamına yakının kontrol altına alındığını söyleyen Işık, bölgedeki arama tarama faaliyetlerinin yürütültüğünü kaydetti. Işık, bu çalışmaların sona erdiğinde El Bab'ın tamamen DEAŞ unsurlarından temizleneceğini kaydetti.

TÜRKİYE'NİN RAKKA HASSASİYETİ

İzmir programı kapsamında Vali Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret eden ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Işık, Rakka operasyonunun bölgedeki istikrarı ileride tehlikeye atmayacak şekilde, doğru unsurlarla yapılmasının gerektiğini belirtti.Bakan Işık, şöyle konuştu:

"Bizim Rakka'yla ilgili temel anlayışımız, Rakka'nın ve diğer bölgelerin özellikle başka bir terör örgütü kullanılarak kurtarılması, DEAŞ'tan temizlenmesi değil o bölge insanlarından oluşan, ileride 'demografik yapı değişecek' endişesini doğurmayacak doğru unsurlarla bu operasyonun yapılması. Türkiye'nin tutumu baştan beri açık ve net. Bunu başta ABD olmak üzere tüm koalisyon güçleriyle paylaşıyoruz. İstediğimiz, Rakka Operasyonu'nun PYD/YPG terör unsurlarıyla değil Özgür Suriye Ordusu ve Rakka'nın kendi meskun insanlarından oluşan güçle yapılması. Rakka'nın yüzde 90'ından fazlası Arap nüfusu. Kurtaracak gücün de Araplar'dan ve bölge halkından oluşması gerekiyor. Türkiye olarak böyle bir operasyon durumunda koalisyon güçleriyle birlikte gereken desteği vereceğimizi ifade ediyoruz."

AA: İLÇE MERKEZİ ELE GEÇİRİLDİ

Anadolu Ajansı, bugün abonelerine geçtiği haberde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) El Bab ilçe merkezini ele geçirdiğini duyurmuştu.

Bab merkezdeki AA muhabirlerinin verdiği bilgiye göre, ilçe merkezinin tamamını terör örgütü DEAŞ'tan kurtaran TSK destekli ÖSO, hali hazırda DEAŞ'ın döşediği mayın ve diğer bomba düzeneklerini temizliyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan Işık'tan El Bab açıklaması! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Fikri Işık
FİKRİ IŞIK KİMDİR?

Fikri Işık, 13 Eylül 1965'te Gümüşhane Babacan Köyü'nde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Mecbure'dir. Eğitimci, Ticaret; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro