Bakan Gül'den flaş FETÖ açıklaması! Önemli bir delil elde edildi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, firari iş adamı Fetöcü Akın İpek’in pasaportuna İngiltere’de el konulmasıyla ilgili olarak, "Süreci takip ediyoruz. Biz bağımsız Türk yargısına bunlar iade edilsin diyoruz. Kararı mahkeme verecek. Ama milletimiz bilsin ki Türkiyue'nin bekasına kim tehdit oluşturuyorsa bu örgütlerle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bunu konuyu hiç bir zaafiyete uğratmayacağız” dedi.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR DELİL ELDE EDİLDİ": FETÖ elebaşının iadesine ilişkin de açıklama yapan Gül, şöyle konuştu:

"15 Temmuz gecesine ait çok önemli bir delil elde edildi. Bir FETÖ'cünün telefonundan elde edilen veri. O gece FETÖ'nün doğrudan darbeyle alakalı olduğuna dair tüm tezlerimizi, verilerimizi güçlendiren yeni bir delile ulaştık. Bunu da ilgililere ulaştırdık. Bu konuda bir adım bekliyoruz. Bu akşam da ABD Adalet Bakanı ile bir telefon görüşmesi yapacağım. Bu süreci hep beraber takip edeceğiz."

"HERKES HUKUKA UYMAK ZORUNDA":  Gül, terörist cenazesine katılan HDP'li vekillere soruşturma konusunda da "Türkiye hukuk devletidir. Herkes hukuka, kanuna, nizama uymak zorundadır. Bu konuda da farklı bir durum olursa ilgili makamlar gerekli soruşturmayı yapar." dedi.

  • Güncel 20 Temmuz 2018 12:38
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN Bakan Gül'den flaş FETÖ açıklaması! Önemli bir delil elde edildi videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro