eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan açıklamıştı 'nokta atışı' çalışmalar Karadeniz'de başladı!

Bakan açıklamıştı 'nokta atışı' çalışmalar Karadeniz'de başladı!

Büyük petrol hamlesi için ilk adım atıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Karadeniz'de doğalgaz ve petrol arama çalışmalarının yapılacağını söylemişti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-03-2017 16:36 - Güncelleme: 18-03-2017 16:36

Türkiye Petrolleri Anonim Şirketine ait "Barbaros Hayrettin Paşa" isimli sismik arama gemisi, Karadeniz'de doğalgaz ve petrol arama çalışmaları yapıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Türkiye Petrolleri Anonim Şirketi, Karadeniz'de doğalgaz ve petrol arama çalışmalarına başladı. SAMSUNPORT Limanı'na dün demir atan ve lojistik destek alan Barbaros Hayrettin Paşa gemisi, Samsun, Ordu ve Giresun açıklarında araştırma yapmak üzere faaliyete başladı.

Bölgede 3 ay çalışma yapılacağı bildirilen gemide çoğu araştırmacı olmak üzere 44 mürettebat bulunuyor. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da geçtiğimiz günlerde katıldığı programda, hem Karadeniz hem de Akdeniz'de iki gemiyle nokta atışlarıyla doğalgaz ve petrol arama çalışmalarının yapılacağını belirtmişti.

Bakan Albayrak, "Ne kadar ararsanız o kadar bulursunuz. İki gemi hem Karadeniz hem Akdeniz'de doğalgaz ve petrol arayacak. Nokta atışı arama, kuyu sondaj çalışmaları başlatacağız. Ne kadar ararsanız o kadar bulursunuz. Bir de bakmışız ki uzun yıllardır konuşulan bazı neticeleri sunmayı Cenab-ı Allah nasip eder." ifadelerini kullanmıştı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan açıklamıştı 'nokta atışı' çalışmalar Karadeniz'de başladı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • misafir 18 Mart 2017 16:51 bafrada yıllardır doğalgazı köylüler kullanıyor azerbaycanın altı gaz ukranya gaz ne hikmetse bizde gaz cıkmıyor

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro