eposta yazdır zoom+ zoom-

Bahçeli'nin gündeme getirdiği Çakıcı'dan HDP'ye: Bayıltırım...

Bahçeli'nin gündeme getirdiği Çakıcı'dan HDP'ye: Bayıltırım...

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'af' çağrısı yaptığı tweetlerinde Selahattin Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkmak için "ülkücü davanın gözü kara yiğidi" olarak gösterdiği Alaaddin Çakıcı, "Kriminal suçluyum ama vatan haini değilim" dedi ve HDP'yi tehdit etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-05-2018 10:04 - Güncelleme: 14-05-2018 10:04

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, af çağrısı yaptığı twitter mesajlarında ‘ülkü ve ülke sevdalısı, davalarının gözü kara yiğitleri' olarak nitelendirdiği Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz'la ilgili tartışma sürerken, Alaaddin Çakıcı hükümlü olduğu Kırıkkale F Tipi Cezaevi'nden tartışmaya katıldı. Çakıcı, ‘basın danışmanı' Ferhat Aydoğan aracılığıyla yaptığı açıklamada, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'ye küfüre varan ağır hakaretlerde bulunarak, tehdit etti.

ÇOK ADAM BAYILTTIM SENİ DE BAYILTIRIM... Kırıkkale Keskin T tipi cezaevinde yatan Çakıcı, ‘basın danışmanı' Ferhat Aydoğan aracılığıyla yaptığı açıklamada, HDP Eşgenelbaşkanı Sezai Temelli'ye "Devlet Bahçeli'yi ağzına alacak adam mısın? Bak beni dinle, ben bu ülkede çok adam bayılttım seni de bayıltırım. Senin gibi ulusal basında teröristlere hizmet edenlere buradan sesleniyorum, vatana ihanet eden Can Dündar gibi bayılmak mı istiyorlar? Devlet Bahçeli'ye bir kelime konuşursan seni bayıltırım ve bu Türkiye'nin her yerinde yurtdışına gittiğin zamanda seni mutlaka üç, beş kişi karşılar" diye seslendi.

'DEMİRTAŞ KORİDORA DAHİ ÇIKAMAZ'... Mektubunda, "Evet kriminal suçluyum ama vatan haini değilim" ifadesini kullanan Çakıcı, HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın da adını anarak, talimat vermesi halinde cezaevinde koridora dahi çıkamayacağını ileri sürdü. 

HDP EŞGENELBAŞKANI NE DEMİŞTİ?.. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, MHP lideri Bahçeli'nin 'kısmi af' çıkışı yaparak, Alaattin Çakıcı'yı 'kahraman' olarak nitelemesine tepki göstermiş, "Mafya bozuntularını kalkmış cumhurbaşkanlığı adaylığı için mevzu bahis haline getiriyor. Adayımızla aklı sıra kıyaslama yapıyor. Senin buna gücün yetmez" demişti.

DEMİRTAŞY NE DEMİŞTİ?... Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Demirtaş ise Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Milyonlarca oy alıp parti lideri olacağıma azılı katil, psikopat bir mafya lideri olsaymışım daha iyiymiş! Yok ama çok şükür, ben böyle iyiyim" ifadelerini kullanmıştı.

İşte Devlet Bahçeli'nin o tweetleri...

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bahçeli'nin gündeme getirdiği Çakıcı'dan HDP'ye: Bayıltırım... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Misafir 14 Mayıs 2018 23:48 Çakıcı adamın kralı,

    CEVAP YAZ 1 3
KİMDİR ?
Devlet Bahçeli
DEVLET BAHÇELİ KİMDİR?

1948 yılında Osmaniye'de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir Türkmen ailesine mensuptur. İlk öğrenimini Osmaniye'de, orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr.BAHÇELİ, üniversite öğrenimini Anka

DEVAMI » Selahattin Demirtaş
SELAHATTİN DEMİRTAŞ KİMDİR?

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aslen nereli, ailesinin kökeni nedir, eşi Başak Demirtaş ve kızları hakkında bilinmeyenler neler? İşte Selahattin Demirtaş'ın eşi, ailesi ve çocukları ile biyografisi; Selahattin Demirtaş, 10 Nisan 1

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro