eposta yazdır zoom+ zoom-

Bahçeli'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması

Bahçeli'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması

MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulunarak, attığı tweetlerle olan olan ve hakkında terör soruşturması açılan CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nu gözden geçirmesini istedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-01-2018 07:46 - Güncelleme: 16-01-2018 08:12

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin tarihinde kapanmış yaraları kaşıyabilecek bir üslubu kullanan bir siyasetçi var ise partisinde, onu gözden geçirmesi lazım” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,Osmaniye dönüşü Aksaray'da gazetecelere gündeme ilişkin konularda açıklama yaptı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, açılış için gittiği Osmaniye dönüşünde bir grup gazeteci ile sohbet etti. Bahçeli’nin gündeme ilişkin açıklamaları şöyle: (Cumhuriyet tarihinin üçüncü dönemi ifadeleri için) Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi yeni bir dönemin başlangıcıdır. Bundan sonra yapılacak olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini çok iyi tanımlayıp, kavrayıp her türlü hukuki zeminini hazırlayıp uygulamaya geçmektir. 3 Kasım 2019 önemli bir tarihtir. Ocak ayından itibaren TBMM, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini bütün kurum ve kurallarıyla işler hale getirebilecek çalışmaların neler olması gerektiğini tartışmalı.

KEŞKE BAŞKA PARTİLER DE KATKI SAĞLASA: (AK Parti ve MHP arasında kurulan komisyon) Keşke böyle bir çalışmanın içerisine parlamentoda temsil edilen partiler başta olmak üzere kamuoyunda belli bir oranda desteği olan yani herhangi bir seçime girip kendisinin ne oranda temsil edildiği belli olan partiler de katkı sağlasa ki o zaman milli mutabakat anlamında, toplumsal uzlaşma zemininde bir gelişme ortaya çıkabilir.

KARŞILIKLI AÇIKLAMALAR TEYİT EDİLDİ: (Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ittifak görüşmesi) Sınırlı bir görüşme oldu. Karşılıklı açıklamalar bir kez daha teyit edildi ve memnuniyetler ifade edildi. Üçer kişilik birer komisyonla çalışmaların başlatılması tavsiye edildi. Zannederim AK Parti’nin de önermiş olduğu isimlerle beraber kendilerine bir çalışma programı hazırlamaları ve o program sonuç alıncaya kadar gayret göstermeleri, ulaşabildikleri konuları genel başkanlara veya parti yöneticilerine sunmaları ve böylelikle de süreci tamamlamaları gerekir.

Canan Kaftancıoğlu kimdir eşinin attığı tweetler ne?

CHP'li Kaftancıoğlu için şok soruşturma

 
SEBEBİ KURUMUN YERLEŞTİRİLMESİDİR:
(2019+5 yıl açıklaması) 2019’dan sonra bunun devamını istememizin sebebi kurumun yerleştirilmesidir. Demokratikleşme, normalleşme ve istikrar bağlamında cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yerleştirilmesidir. Bunun için de süre beş yıldır.

ALLAH YOLLARINI AÇIK ETSİN: (CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında terör soruşturması açılması) Bizden ziyade CHP yönetiminin düşünmesi lazım. Burada Kemal Kılıçdaroğlu beye çok büyük bir görev düşüyor. Türkiye’nin tarihinde kapanmış yaraları kaşıyabilecek bir üslubu kullanan bir siyasetçi var ise partisinde, onu gözden geçirmesi lazım. Ama biz bir şey diyemeyiz. Belki de hanımefendinin çok farklı düşüncesi, görüşü ve çalışma düzeni vardır, CHP de bundan çok büyük bir fayda sağlayacağını umuyorsa diyeceğim bir şey yok. Allah yollarını açık etsin.
 
MHP’Yİ ANLAMAK İÇİN ÖNCE DİNLEMEK GEREKİR: (‘Türkiye’yi Devlet Bey yönetiyor’ yorumları)’Devlet bey yönetiyor’ kavramı kışkırtıcı bir kavramdır. Her insanda nefis vardır. Nefsini taşıyamayanlar çatışmayı tercih ederler. Çatışma da bir ağız birliğini bozar Türkiye’de. Biz ne yapıyoruz; Biz sabaha kadar düşünüyoruz. Ülkemiz için şu hayırlı olabilir mi diye. Eğer o hayırlı olacaksa, buna inanıyorsak onu söylüyoruz. MHP’yi anlamak için önce dinlemek lazım.

105’'LİK OBÜSLERLE AFRİN'E GİRSİNLER: Afrin’e olası operasyona da destek veren Bahçeli, “Afrin tamamen Türkiye’ye tehdit olabilecek her türlü unsurdan arındırılmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti devleti de Suriye’ye yakın bir yerde, bir kuşakta kendisini tehdit edebilecek bir devletçik oluşumuna fırsat vermemelidir. Geçmişten beri Afrin’in üzerine gidilmesi gerektiğini belirttik. Eğer bugünkü siyasi iktidar bu aşamaya gelmişse buna da tasarrufundan dolayı saygı duyarız. ABD dört bin TIR’ı bir yerden alıp oraya getiriyor ise bizimkiler de yüz beşlik obüslerle bir yerden girsinler” dedi.
Zihnen felçliler

İMRALI'DAKİ CANİ DAHİ YAPMADI: Bahçeli, ittifakın Kürt oylarını olumsuz etkileyeceği iddialarına sert cevap verdi: “Türkiye’yi böyle milli ve yerli kavramları yan yana oturttuğunuz zaman doğu, batı, güney, kuzeydir bu. Milli ve yerli dediğiniz vakit bu böyledir. Böyle bir durumda kalkıyorsunuz ‘MHP ile bir seçim stratejisi oluşturduğunuzda veya bir cumhur ittifakı gerçekleştirdiğinizde Güneydoğu’daki vatandaşlarımızdan oy kaybına uğrarsınız’ diyorsunuz. Bunların hepsi zihnen felç olmuş insanlardır. Bu edepsizliği İmralı’daki cani dahi yapmadı. İmralı canisinden ‘Eğer bu ittifak gerçekleşirse PKK’lılar benim taraftarlarım oy vermeyecek’ diye bir şey duydunuz mu? Verir vermez ayrı bir konu. Ama Türkiye’yi böyle yanlış istikamete yönlendirmek doğru bir şey değil. Bunları böyle konuşarak Türkiye’yi bir kaosa, krize, kargaşaya, iç çatışmaya sürüklemek için özel bir görevlendirmede bulunan insanlar sıfatı kazanıyorlar.”
 
BARAJ SORUSUNA SİBEL CANLI CEVAP: Bahçeli, partisinin baraj altı kalacağı iddialarının sorulması üzerine de “MHP milletin kaderini belirleyecek yapıda bir siyasi kurumdur. Sibel Can’ın ‘Seyyah’ kasetinde bir şarkısı var; Kader bize eşit davranmadın, gibi…” ifadelerini kullandı. Bahçeli ardından gülerek masada bulunan Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın cep telefonundan sanatçı Sibel Can’ın “Hançer” adlı parçasını gazetecilere dinletti. Bahçeli açılışını yaptığı Masalpark’ta konser veren Murat Boz’u telefonla arayarak konsere kalamadığı için üzüntülerini iletti. Bahçeli, bir Osmaniyeli olarak programa katkısından dolayı Boz ve sahne alan popçu Hadise’ye teşekkür ederek Ankara’ya dönmek zorunda kaldığını ifade etti. Bahçeli, Boz’a, “Hadise Hanım’a da hürmetlerimi söyleyiniz” dedi. (Yeni Şafak)

CHP'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bahçeli'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • Misafir 16 Ocak 2018 10:39 bahçeli artık karizmayı çizdirdin sen

    CEVAP YAZ 12 1
KİMDİR ?
Devlet Bahçeli
DEVLET BAHÇELİ KİMDİR?

1948 yılında Osmaniye'de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir Türkmen ailesine mensuptur. İlk öğrenimini Osmaniye'de, orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr.BAHÇELİ, üniversite öğrenimini Anka

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro