eposta yazdır zoom+ zoom-

Bağımlılık merkezinde akılalmaz skandal

Bağımlılık merkezinde akılalmaz skandal

ANTALYA Kepez ilçesindeki madde bağımlısı gençlerin tedavisine yönelik hizmet veren Ayka Vital Sağlıklı Yaşam Merkezi Zehir Savaşçıları Akademisi’nin ismi çok büyük bir skandala karıştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-04-2017 10:28 - Güncelleme: 04-04-2017 10:28

ANTALYA'da bulunan Ayka Vital Sağlıklı Yaşam Merkezi Zehir Savaşçıları Akademisi'nde akılalmaz bir olay yaşandı. 

Daha önce otel olarak kullanılan merkezin mahzen kısmında içki deposu olduğunu keşfeden madde bağımlısı gençler, bir gece yarısı mahzenin kapısını kırıp içeri girdiler.

TEDAVİ OLAN GENÇLER KRİZ GEÇİRDİ

Mahzendeki alkol oranı yüksek içkilerin tamamını tüketen gençler, sarhoş oldu. Bazı gençler aşırı alkol kullanımı nedeniyle kriz geçirirken, arkadaşları da bu hallerini cep telefonlarıyla kaydetti.

‘SABAHA KADAR İÇTİK’

Hürriyet'in haberine göre, skandalı sabah fark eden merkez yöneticileri, kapıyı kırıp içeri giren gençler hakkında tutanak tuttu.

BAĞLIMLI MERKEZİNDE ALKOL DEPOSU MU OLUR?

Merkezden atılan bu gençler de merkez sahibi ve yöneticilerinden şikâyetçi oldu. Mahzene giren bağımlı gençlerden İ.S. (17), Hürriyet muhabirine, şunları anlattı:

“Merkezde 4 ay kaldım. Ailem aylık 5 bin lira ödeme yaptı. Bir gece merkezin bodrum katında bir oda keşfettik. İçinde içki olduğunu fark edince kapıyı kırdık. Sabaha kadar içtik. Sonra da merkezden atıldık. Bizim yaptığımız yanlış olabilir ancak bağımlılarla ilgili bir merkezde nasıl olur da alkol deposu olur. Bizim tek hatamız nefsimize yenilmekti.”

            

‘TURİZMCİDEN BAĞIMLILIK MERKEZİ BU KADAR...

Zehİr Savaşçıları Akademisi’nde 4 ay eğitimcilik yaptığını iddia eden A.Y. ise şunları anlattı:

“Bu merkez daha önce turizm sektöründe faaliyet gösteriyordu. Para kazanamayınca rehabilitasyon merkezine çevirdiler. Zaten içki mahzeni de o dönemden kalma. Ben o mahzenin kaldırılmasını istedim. Ancak ‘Binlerce liralık içkiyi atalım mı?’ diyerek beni geçiştirdiler. Sistem sadece para odaklı hale gelince oradan ayrıldım. Sonra zaten bu skandal patlamış.”

O İÇKİLER ELİMİZDE KALMIŞTI

İddialarla ilgili Hürriyet muhabirine bilgi veren Ayka Vital Sağlıklı Yaşam Merkezi Kurucusu Kardiyoloji Uzmanı Doktor Aynur Doğan da şunları söyledi: “Maalesef böyle bir şey yaşandı. Aşağıda kilitli tutuğumuz mahzenin kapısını kırıp içerdeki içkileri içmişler. Burası daha önce oteldi. Turizm durunca o içkilerde elimizde kalmıştı. Biz de atmadık" 

Doğan, bugün yaptığı açıklamada ise merkezi kapatma kararı aldığını açıkladı. Doğan, “Merkezi kapatıyorum. Ve bu ülkeyi terk ediyorum. Biz iyi bir şeyler yapmak istedik ama olmadı” diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bağımlılık merkezinde akılalmaz skandal haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro