eposta yazdır zoom+ zoom-

Baba-kızın arasına siyaset girdi

Baba-kızın arasına siyaset girdi

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 24 Haziran’da yapılacak yerel seçimlerde Demokrat Parti’den (DP) aday olan kızı Gencay Eroğlu’na tepki gösteren 3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, rakip adayı destekleyeceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-05-2018 19:03 - Güncelleme: 12-05-2018 19:03

Bir dönem Gençlik Dairesi Müdürlüğü de yapan ve Maliye Bakanlığı’nda görevli Gencay Eroğlu, ailesinin onay vermediği DP’den başkent Lefkoşa’ya Belediye Başkanı adayı oldu. Kızının DP’den adaylığına karşı çıkan 3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, rakibi destekleyeceğini açıkladı.

Kızının adaylığı konusunda aynı zamanda Maliye Bakanı olan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’la konuştuklarını anlatan Eroğlu, "Bu adaylığa evet demeyeceğimi kendisine söyledim" dedi. Eroğlu, "Desteklediğim aday Hasan Sertoğlu’dur" diye konuştu.

Bu açıklamalar üzerine konuşan Gencay Eroğlu da babasını eleştirdi. "İsteyen isteyeni destekleyebilir" diyen Gencay Eroğlu, "Benim amacım halkın desteğini kazanmak" ifadesini kullandı.

Kıbrıs Türk siyasetinin önde gelen isimlerinden Derviş Eroğlu, KKTC’de en uzun başbakanlık yapan siyasetçi. 17 yıl Başbakanlık yapan Eroğlu, en son Cumhurbaşkanlığı görevinde bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Baba-kızın arasına siyaset girdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro