Baba Bush'un taciz dosyası kabarıyor! 16 yaşında bir çocuktum...

ABD eski Başkanlarından George HW Bush'a yönelik yeni bir taciz iddiası daha ortaya çıktı. Rosyln Corrigan adlı bir kadın, 16 yaşındayken eski ABD Başkanı George HW Bush tarafından taciz edildiğini söyledi.

Baba Bush'un taciz dosyası kabarıyor! 16 yaşında bir çocuktum...

ABD eski Başkanlarından George HW Bush'a yönelik yeni bir taciz iddiası daha ortaya çıktı. Rosyln Corrigan adlı bir kadın, 16 yaşındayken eski ABD Başkanı George HW Bush tarafından taciz edildiğini söyledi. ABD'de yayınlanan Time dergisine konuşan Corrigan, bir diğer eski başkan George W Bush'un babası, George HW Bush'un 2003'te kendisini taciz ettiğini söyledi. Böylece Baba Bush hakkındaki taciz suçlaması sayısı 6'ya yükseldi. Baba Bush'un sözcüsü taciz iddialarını kabul edip Bush adına özür dilemişti.

Baba Bush'un taciz dosyası kabarıyor! 16 yaşında bir çocuktum...

Corrigan olayın Teksas eyaletinde, babasının da aralarında bulunduğu CIA çalışanları ile baba Bush'un toplantısı sırasında yaşandığını anlattı. Annesiyle birlikte Bush'un yanında fotoğraf çekimi için poz verdiklerini anlatan Corrigan, "Tam fotoğraf çekimi sırasında elini belimden aşağı kaydırdı ve kalçamı sıktı. Fotoğrafta da görülebileceği gibi ağzım açık kalmıştı" dedi.

Baba Bush'un taciz dosyası kabarıyor! 16 yaşında bir çocuktum...

SADECE BİR ÇOCUKTUM, DEHŞETE KAPILMIŞTIM...
"Tam anlamıyla dehşete kapılmıştım… Hiçbir şey yapamadım" diyen Corrigan, "Sadece bir çocuktum" diyerek yaşadıklarını anlattı. Corrigan sözlerine, "Bir genç kız eski ABD başkanına ne diyebilirdi ki? 'Hey dostum bana öyle dokunamazsın' mı diyecektim?' diyerek devam etti. Söz konusu fotoğraf çekimi sırasında Bush 79 yaşındaydı. Bu suçlama, baba Bush'a bugüne kadar yöneltilen altıncı cinsel taciz suçlaması. Rosyln Corrigan Bush'un sözcülerinin 'tekerlekli sandalye mazeretinin' kendisini öfkelendirdiğini söyleyerek "Bu bunak, yaşlı adam taktikleri tamamen yalan… Bana 'Adam yaşlı. Ne yaptığını bilmiyor' dediklerinde kontrolümü kaybedip ağlamaya başlıyorum" dedi.

Baba Bush'un taciz dosyası kabarıyor! 16 yaşında bir çocuktum...

BUSH'UN SÖZCÜSÜ: BAZI KADINLARA UYGUNSUZ BİÇİMDE DOKUNDU...
Baba Bush'un bir sözcüsü, eski ABD Başkanının bazı kadınlara uygunsuz biçimde dokunduğunu doğrulamıştı. Sözcü Jim McGrath, "Kimseye bilinçli bir şekilde acı yaşatmak istemiyordu. Fotoğraf çekimi sırasında incittiği herkesten özür diliyor" dedi. Ekim ayında da birçok kadın, fotoğraf çekimleri esnasında baba Bush'un benzer davranışlar sergilediğini söylemiş ve hikâyelerini basınla paylaşmıştı. Bush'un sözcüsü McGrath ise "Bush zaman zaman kadınların kalçalarına dokunurdu. Bunu iyi niyetli bir davranış olarak yaptığını düşünürdü" dedi. McGrath ayrıca baba Bush'un tekerlekli sandalye kullandığı için fotoğraf çekimlerinde yanında duran kişilerin bellerinin alt kısmını kavrayabildiğini ifade etti. Ancak fotoğrafta baba Bush'un ayakta durduğu görülüyor.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro