Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde olay çıktı

Kocaeli'de tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, özel izinle hayatını kaybeden annesinin cenazesine katıldı. Ancak defin sıradında gerginlik çıktı. Cenaze toprağa verilemedi.

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde olay çıktı

Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesinde şoke eden olaylar yaşandı. Ankara'da düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere İncek Mezarlığı'na götürülen cenaze, protestolar sebebiyle defnedildiği mezardan çıkarıldı. Cenazeye Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Aysel Tuğluk özel izinle katılırken yaşanan gelişmeler üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soyla devreye girdi.

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde olay çıktı

Aysel Tuğluk'un cenazesi için Ankara'daki İncek mezarlığı seçilmişti. Defin için cenaze buraya getirildi ve toprağa verildi. Defin sırasında mezarlık etrafında toplanan 50 kişilik grup cenazenin burada toprağa verilmesine tepki gösterdi. Olaylar üzerine Hatun Tuğluk'un cenazesi defnedildiği mezardan çıkarılıp tekrar törenin düzenlendiği cemevine götürüldü.

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde olay çıktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ankara Valisi Ercan Topaca olayları öğrenince mezarlığı gitti. Bakan Soylu'nun talimatı ile mezarlıkta önlem alındı ve cenazeye zarar gelmemesi için gereken düzenleme yapıldı. Ankara Valiliği de konuyla ilgili açıklama yaptı.

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde olay çıktı

Olayın duyulmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun mezarlığa gittiği belirtilen açıklamada ayrıca, "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile birlikte derhal mezarlık alanına intikal edilmiş ve alınan tedbirler gözden geçirilmiştir. Mezarlık alanında bulunan Milletvekilleri ve merhumenin ailesi ve yakınları ile görüşülüp, cenazenin defni konusunda ailenin alacağı kararın, uygulanması için her türlü tedbirinin alınacağı hususu kendilerine ifade edilmiştir" denildi.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro