eposta yazdır zoom+ zoom-

Aysel Tuğluk'tan 'umutları bitiren' ilan

Aysel Tuğluk'tan 'umutları bitiren' ilan

HDP Diyarbakır milletvekili Aysel Tuğluk çözüm süreci için internethaber.com'a sarsıcı açıklamalar yaptı, Tuğluk'a göre süreç çoktan bitti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-11-2014 12:37 - Güncelleme: 28-10-2015 10:46

HDP Diyarbakır Milletvekili , çözüm süreci ve HDP üyesine yönelik saldırıyla ilgili internethaber.com'a son dakika açıklamalar yaptı.

Aysel Tuğluk'a göre 'süreç çoktan bitti'.

Aysel Tuğluk İnternethaber'den Nesrin Yılmaz'a şunları söyledi:

HDP HEDEF GÖSTERİLDİ

"Başta ülkenin Başbakan'ı ve Cumhurbaşkanı olmak üzere HDP'ye yönelik böyle tehditkar bir dil kullanırsa birileri de böyle bir saldırı yapar. HDP en üstten hedef gösterildi. Kimin yaptığı konusunda bir bilgi yok, araştırılıyor."

ORTADA ÇÖZÜM SÜRECİ DİYE BİR ŞEY YOK

"Çözüm süreci tıkanmış, aslında bitme aşamasına gelmiş durumda, yani kritik bir aşamada. Ama bu aşamada herkesin dilini olumlu ve daha kapsayıcı kullanması gerekirken, devletten gelen mesajlar son derece sert. Devletin dili, hiçbir şekilde çözümün devamından yana olan bir dil değil. Kutuplaştırıcı, çatıştırıcı bir dili çözümün bir tarafı olan iktidarın kendisi kullanıyor.

BİTTİ GİBİ GÖRÜNÜYOR

"Bitirmeyeceğiz" diyor ama geri planında, o dili iyi analiz ettiğinizde yapılan açıklamalar ise tamamen bittiğine dönük, ortada çözüm süreci diye bir şey kalmadığını görüyorsunuz. Bütün bunlara rağmen yine de bir umut varsa barış adına bunu büyütmek lazım ama malesef umutlar tükeniyor."

Geçen hafta yazdığı bir yazıda "seküler güçler hızla sorumluluk almalıdır" diye yazan ve bu yazısının üzerine oldukta tepki alan Tuğluk, "seküler güçlerle" neyi kastettiğini de şöyle açıkladı:

ASKERİ GÖREVE ÇAĞIRACAK HALİM YOK

"Demokrat kesimleri, bu ülkenin geleceğini düşünen kesimleri ifade ettim. Bunu farklı şekilde "askere çağrı" diye yorumlayanlar oldu ama darbelerden en çok çeken bir hareket, bir mücadele olarak herhalde onları göreve çağıracak halim yok. Bu ülkenin demokrat insanları da var. AKP'nin şu anda ülkeyi bir kaosa doğru sürüklediğini görmek lazım, çağrım demokratlaraydı, bunu böyle görmek lazım."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Aysel Tuğluk'tan 'umutları bitiren' ilan haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR135 YORUM
  • Ak Parti gerisi yalan 05 Kasım 2014 06:49 Hee 12 seneden beri görüyoruz , cumhurbaskanligi secimlerinde 12 partiyi üst üste koyupta ....... , anladin sen onu :-)

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Aysel Tuğluk
AYSEL TUĞLUK KİMDİR?

Aysel Tuğluk, 17 Temmuz 1965'te Elazığ'da doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Hatun'dur. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.   Serbest avukat olarak çalıştı. Toplumsal Hukuk Araştırmaları Vak

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro