eposta yazdır zoom+ zoom-

Aysel Tuğluktan kızdıracak Öcalan iddiası!

Aysel Tuğluktan kızdıracak Öcalan iddiası!

Çözüm süreci ile ilgili konuşan Aysel Tuğluk, Öcalan'a özgürlük ve siyaset yapma hakkı isterken, Ahmet Türk de BDP ve KCK'lılara serbestlik imasında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-05-2013 12:07 - Güncelleme: 21-10-2015 15:58

Van'ın Erciş ilçesinde düzenlenen halk toplantısında konuşan öyle bir iddia da bulundu ki, bu sözler çok tartışılacak: "Kimse Öcalan'a terörist diyemeyecek!"

Tuğluk, artık PKK ve Öcalan'a kimsenin terörist demeyeceğini iddia ederken, Öcalan'a özgürlük ve siyaset yapma hakkı istedi. Ahmet Türk de PKK'lıların sınır dışına çıkışı neticesinde KCK ve PKK'lıların serbest bırakılması çağrısında bulundu.

BDP ve DTK tarafından Van'ın Erciş, Muradiye ve Çaldıran ilçelerinde düzenlenen halk toplantılarında konuşan DTK Eş Başkanı Aysel Tuğluk ve DTK Eş Başkanı Ahmet Türk'ün bazı açıklamaları dikkat çekti.

ANF'nin haberine göre, Tuğluk, "Sayın Öcalan'ın Newroz manifestosu, önemli bir manifestodur. Sayın Öcalan, 'demokratik bir çerçeve içerisinde bu sorunu çözelim, herkes konuşsun, herkes dinlensin' dedi. Sayın Öcalan'ın bu manifestosu dünya çapında büyük bir önem kazandı." dedi.

"PKK ve Öcalan teröristtir" diyenlerin bu süreçte bu sözleri artık tekrarlayamayacaklarını da iddia eden Tuğluk, "Sayın Öcalan özgürleştirilmeli, kendi halkının içinde siyaset yapma koşullu yaratmalıdır. Bugün gerillalar çekiliyor, bu büyük bir fedakarlık örneğidir. Kürt halkı gerillasını hiç unutmaz, Kürt halkı gerillasıyla beraberdir ve barış yoluna beraber çıkacaktır. Kürt halkı savaşta da barışta da gerillasıyla beraberdir" şeklinde konuştu.

GERİLLA GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ SIRA SİYASETÇİLERDE

"Gerilla görevini başarıyla yerine getirdi, şimdi artık sıra Kürt ve Türk siyasetçileri ve Kürt halkındadır. Yarınlarımızı düşünüyorsak, savaşsız bir yarın istiyorsak bütün yüreğimizle bu süreci desteklemeliyiz ve sahip çıkmalıyız" diyen Ahmet Türk ise, "Başlatılan barış sürecinde tutsak Kürt siyasetçileri ve Kürtlerin çocukları serbest bırakılmadığı sürece bu sürecin anlamsız olacağı" ifadelerine yer verdiği konuşmasında, "Sayın Öcalan'ın çağrısıyla PKK elinde bulundurduğu esirleri serbest bırakması ve gerillaların sınır dışına çıkma kararı büyük bir karar olduğunu bunun karşılığında samimiyetini göstermesi için devlet ve hükümetin de olumlu adımları atması gerekiyor" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
KİMDİR ?
Aysel Tuğluk
AYSEL TUĞLUK KİMDİR?

Aysel Tuğluk, 17 Temmuz 1965'te Elazığ'da doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Hatun'dur. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.   Serbest avukat olarak çalıştı. Toplumsal Hukuk Araştırmaları Vak

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro