eposta yazdır zoom+ zoom-

Aylardır bir çivi bile çakılmamıştı: Büyük proje durduruldu!

Aylardır bir çivi bile çakılmamıştı: Büyük proje durduruldu!

İSTANBUL Kabataş'ta inşaatı devam eden ve “Martı Projesi” olarak bilinen “Kabataş Meydan ve Transfer Merkezi” projesinin iptal edildiği öne sürüldü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-09-2018 22:55 - Güncelleme: 03-09-2018 22:55

Politeknik’in iddiasına göre, Kabataş'ta inşaatı devam eden projenin Fındıklı’daki tanıtım ofisinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanı, martı şeklindeki iskele ve yeraltı galerileri projesinin iptal edildiğini, peyzaj çalışmalarının ardından meydanın açılacağını belirtti.

Proje alanında mart ayından bu yana tek bir çivi bile çakılmadığı belirtilmiş, havadan görüntülenen ve işçilerin olmadığı şantiye alanında herhangi bir çalışmanın olmadığı kaydedilmişti.

13 BİN METREKARE DOLGU YAPILDI

Son olarak, İBB yetkilileri çalışmaların deniz tarafında tamamlandığını, kara tarafında ise kurul onayının beklendiğini belirtmişti. Bölgede sadece Kabataş-Mahmutbey metro hattıyla ilgili çalışmanın olduğu ifade edilmişti.

Proje kapsamında denize çakılan kazıklarla, yaklaşık 650 metre boyunda 20 metre eninde bir alan İstanbul Boğazı’ndan alınarak kara haline getirilmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Aylardır bir çivi bile çakılmamıştı: Büyük proje durduruldu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro