eposta yazdır zoom+ zoom-

Avrupa Parlamentosu'nda şok istifa! O ziyaret kriz olmuştu!

Avrupa Parlamentosu'nda şok istifa! O ziyaret kriz olmuştu!

Mart ayı sonunda Rusya Parlamentosunun alt kanadı Duma üyeleriyle Suriye'yi ziyaret ederek Beşşar Esed ile görüştüğü için temsil yetkisi elinden alınan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Pedro Agramunt görevi bıraktı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-10-2017 17:20 - Güncelleme: 06-10-2017 17:22

AVRUPA Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Pedro Agramunt'un görevi bıraktığı bildirildi.

Avrupa Konseyinin yazılı açıklamasında, Agramunt'un gönderdiği mektupla AKPM başkanlığından istifa ettiği belirtildi.

Agramunt'un temsil yetkisi, mart ayı sonunda Rusya Parlamentosunun alt kanadı Duma üyeleriyle Suriye'yi ziyaret ederek Beşşar Esed ile görüşmesinin ardından elinden alınmıştı.

Yolsuzluk ve siyasi skandal iddiaları sonrası AKPM yönetmeliğinde yapılan değişiklikle pazartesi günü başlayacak AKPM güz dönemi Genel Kurulu'nda, Agramunt'un görevden alınması amacıyla bir oturum düzenlenecekti. Avrupa Konseyi, İspanyol politikacı Agramunt'un istifasının ardından bu oturumun iptal edildiğini duyurdu.

AKPM) Başkanı Pedro Agramunt, Duma üyeleriyle Beşşar Esed ile görüşmesi kriz çıkarmıştı.

AKPM Başkanlığı'na Ocak 2016'da seçilen Agramunt, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün, kişisel sebeplerle AKPM Başkanlığı'ndan ayrılma kararı aldım." ifadelerini kullandı.

Agramunt'un yerine AKPM kuralları gereği, en yaşlı Başkan Yardımcısı olan İngiliz Sir Roger Gale geçecek. AKPM başkanlığı için bir sonraki Genel Kurul'da seçim yapılacak.
 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Avrupa Parlamentosu'nda şok istifa! O ziyaret kriz olmuştu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • HATAYLI 06 Ekim 2017 18:09 Kuzey sınırındaki dış düşmanlara karşı islamcı ümmetci küresel cihadistlere Karşı , Yurtsever Başkan Esad bütünlük ve bağımsızlık savaşında zafere gidiyor!_____________ Suriye Demokratik Güçleri: Rakka operasyonuna başladı!

    CEVAP YAZ 0 7

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro